Zarządzanie zakładem opieki zdrowotnej
Na przestrzeni ostatnich lat zakłady opieki zdrowotnej uległy rozmaitym przekształceniom. W obecnej sytuacji muszą one zarówno utrzymać wysoki poziom usług jak i nauczyć się funkcjonować bez dodatkowych dotacji i wsparcia z zewnątrz.
Zmiana uwarunkowań wymaga wielu przekształceń organizacyjnych wewnątrz jednostek ochrony zdrowia.
Szybka reakcja na zmiany, elastyczność, umiejętność dostosowania się do nowych warunków, a także świadome wykorzystywanie nowoczesnych technik zarządzania, stanowią o konkurencyjności placówki na coraz szerszym rynku usług zdrowotnych.
Najnowsza publikacja Wolters Kluwer Polska poświęcona została w całości tematyce zarządzania jednostkami opieki zdrowotnej i trudnościom z jakimi muszą zmierzyć się nie tylko ich managerowie, ale także personel. Każda placówka stoi obecnie przed trudnym zadaniem związanym z utrzymaniem rentowności, zapewnieniem pacjentom jak najlepszej opieki oraz rozwojem personelu medycznego, tak by coraz bardziej podnosić poziom usług.
W książce „Zarządzanie zakładem opieki zdrowotnej” autorzy poruszają wiele niezwykle istotnych kwestii związanych z prowadzeniem jednostki opieki zdrowotnej. Skupiają się nie tylko na miękkich obszarach zarządzania takich jak budowanie wizerunku i dobrych relacji oraz radzenie sobie ze stresem i motywacją pracowników, ale także na twardych, do których należą między innymi rachunkowość i finanse. Publikacja przystępnie opisuje wszelkie możliwe płaszczyzny zarządzania zakładem opieki zdrowotnej, a doświadczenie merytoryczne przygotowanie autorów są jej dodatkowymi atutami.
„Zarządzanie zakładem opieki zdrowotnej” to tytuł, który obowiązkowo powinna przeczytać każda osoba zajmująca kierownicze stanowisko w placówce ochrony zdrowia.
Dr hab. Maria Danuta Głowacka – autorka licznych publikacji z zakresu organizacji i zarządzania opieką zdrowotną, dydaktyk. Prowadzi liczne szkolenia dla managerów i kadr pielęgniarskich; prezes Polskiego Towarzystwa Nauk o Zdrowiu; kierownik Podyplomowego Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej; redaktor Pielęgniarstwa Polskiego; kierownik Katedry Nauk o Zdrowiu i Zakładu Organizacji i Zarządzania na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 1999-2003 dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Dr hab. Jan Galicki - wybitny ekonomista w dziedzinie zarządzania, dydaktyk. Zajmuje się teorią i praktyką zarządzania zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w jednostkach budżetowych. Autor licznych publikacji; działacz Polskiego Towarzystwa Nauk o Zdrowiu, aktywnie działa w Pracowni Finansów i Rachunkowości w Ochronie Zdrowia Wydziału Nauk
o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Dr nauk biol. Ewa Mojs – pracownik Zakładu Organizacji i Zarządzania Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, kierownik Zakładu Psychologii; dydaktyk praktyk, badacz; specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog i terapeuta; członkini Polskiego Towarzystwa Nauk o Zdrowiu.
„ZARZĄDZANIE ZAKŁADEM OPIEKI ZDROWOTNEJ”
Autorzy: Maria Danuta Głowacka, Jan Galicki, Ewa Mojs
Format: A5 , s. 456; oprawa miękka
ISBN: 978-83-7601-603-0
Cena: 59 zł
Księgarnia Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.
ul. Płocka 5a
01-231 Warszawa
Tel. 022 535 80 00
e-mail: obsluga.klienta@wolterskluwer.pl
Księgarnia internetowa:
e-mail: profinfo@wolterskluwer.pl