Zrównoważony rozwój w Kuehne+Nagel: dziesięcioletnie cele zostały osiągnięte


2020-06-25
Grupa Kuehne+Nagel opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2019 rok. Firma określa w nim swoje wyniki i opisuje działania w takich obszarach jak środowisko naturalne, interesy społeczne i zarządzanie (ESG).

Raport jest zgodny ze strukturą Global Reporting Initiative, a także z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Dr Detlef Trefzger, dyrektor zarządzający Kuehne+Nagel International AG, komentuje - „Zrównoważony rozwój to odpowiedzialność społeczna i obowiązek każdego człowieka. Po pomyślnym osiągnięciu naszych celów środowiskowych ustalonych dziesięć lat temu, rozpoczynamy teraz kolejny etap naszej strategii zrównoważonego rozwoju. W naszym programie Net Zero Carbon wspólnie z naszymi klientami i partnerami bierzemy odpowiedzialność za dążenie do zrównoważonej logistyki".

Program ochrony środowiska KN Green, który został zainicjowany w 2010 r. zakończył się pod koniec ubiegłego roku. Wszystkie cele zostały osiągnięte, a niektóre wskaźniki zostały wyraźnie przekroczone. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Kuehne+Nagel zmniejszyło emisję CO2 we własnych lokalizacjach o imponujące 27%. Udział energii odnawialnej w całkowitym zużyciu energii elektrycznej wyniósł 18%, a wskaźnik recyklingu wyniósł 77%. Do końca 2019 r. powierzchnia wyposażona w technologię oświetlenia LED odpowiadała ok. 3,8 mln m2.

Net Zero Carbon to autorski program zrównoważonego rozwoju Kuehne+Nagel, który został uruchomiony na kolejne dziesięć lat. Dzięki temu firma odgrywa pionierską rolę w branży logistycznej. Do końca 2020 r. własne emisje CO2 (w odniesieniu do 1 i 2 poziomu protokołu w sprawie emisji gazów cieplarnianych - GHG Protocol) będą neutralne; do 2030 r. zostanie to rozszerzone na transport dostawców takich jak linie lotnicze, linie żeglugowe i firmy transportowe (poziom 3). Net Zero Carbon wykorzystuje trzy pola działania: monitorowanie, redukcję i kompensację dwutlenku węgla.

Kuehne+Nagel jest członkiem SXI Switzerland Sustainability 25 -najważniejszego indeksu zrównoważonego rozwoju w Szwajcarii. Ponadto firma otrzymała prestiżowy status EcoVadis Gold.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl