Atrakcje Bystrzycy Kłodzkiej


2017-05-09
Kotlina Kłodzka to wymarzona kraina dla przybyszów. Jej najbardziej znanym atutem są świetne, pełne reliktów przeszłości miasta.

Jednym z wspanialszych jest Bystrzyca Kłodzka, najbardziej znana z doskonale zachowanych murów obronnych. Co trzeba odwiedzić w czasie ekspedycji po Bystrzycy? Fortyfikacje miejskie, które do dnia dzisiejszego można tu podziwiać, zostały wzniesione w trzynastym wieku. Świetnie zachowana jest Brama Wodna, strażnice oraz mury miejskie. Jedna z wież mieści obecnie punkt widokowy, z którego możemy podziwiać miasto. widokowy, z którego widać wspaniałą panoramę. Samo miasto ma zabytkowy kształt. Całe centrum jest w stylu renesansowym, a jego najwspanialszą perełką jest ratusz oraz stojący przed nim pręgierz.

W Bystrzycy możemy odnaleźć najstarszy ze wszystkich zachowanych budynków sakralnych Kotliny Kłodzkiej. To piękny kościół z XIII wieku który reprezentuje styl wczesnogotycki Warto wybrać się do dawnej świątyni ewangelików, gdzie kryje się aktualnie niezwykłe muzeum w jakim prezentowana jest ciekawa kolekcja etykiet zapałek. Atrakcyjna jest także ekspozycja zapalniczek oraz krzesiw. To pamiątka po przemyśle zapałczanym, z którego Bystrzyca Kłodzka zasłynęła już dwieście lat temu. Całość skutkuje tym, iż Muzeum Filumenistyczne jest najbarwniejszym punktem w porządku podróży do tego niezwykłego, pełnego uroczych zabytków miasta.
Tekst powstał przy kooperacji z Lissa Kotlina Kłodzka Pensjonaty

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl