Jak stworzyć łazienkę vintage?


Jak stworzyć łazienkę vintage?
2023-01-27
Dzięki takim detalom jak zdobione meble, odrestaurowane akcesoria czy dekoracje znane z dawnych lat możesz przenieść się w czasie. Co łączą w sobie łazienki w stylu vintage? Rustykalne wykończenia z nowoczesną technologią, która jest w nich dobrze ukryta.

Nie tylko wysokie kamienice.

Łazienka w stylu vintage, która nawiązuje do dekad ubiegłego wieku, najlepiej wpisze się we wnętrze kamienic z wysokimi pomieszczeniami i większymi oknami. Możesz jednak zaaranżować takie pomieszczenie w nowoczesnym domu czy mieszkaniu. W przypadku małej łazienki unikaj jednak zbyt wielu klasycznych detali, gdyż mogą ją przytłoczyć.

 

Jeśli chcesz stworzyć ciepłą atmosferę, we wnętrzach swojego salonu kąpielowego, postaw na przytulne:

 

Ściany.

W łazience w stylu vintage ściany niech będą jasne, proste i wyciszone. Pożądane są ciepłe odcienie - beżowe i pastelowe, które stworzą poczucie spokoju i relaksu. Jednak nie należy się obawiać płytek, które mają ciemne kolory czy wyraziste wzory. Innym rozwiązaniem są łazienkowe panele ścienne z charakterystycznym, ozdobnym obramowaniem. Natomiast odważne osoby mogą w łazience wykorzystać tapetę.

 

Wannę wolnostojącą.

Łazienki vintage wyróżnia subtelna elegancja i nienachalna dekoracyjność. Ciężko sobie wyobrazić pomieszczenie urządzone w tym stylu bez wolnostojącej wanny na nóżkach, która zapewni Ci relaks i wyciszenie szczególnie pod koniec długiego dnia. Zarówno nogi wanny, jak i armatura mogą być w kolorze chromu, złota lub starego złota.

 

Kabinę prysznicową.

Jeśli Twoja łazienka ma mniejszą powierzchnię możesz postawić na retro-prysznic. Strzałem w dziesiątkę będzie wyłożenie ścian kabiny płytkami metro, które w latach 30. XX wieku zaczęły masowo „przemieszczać się” z podziemnych stacji metra do wnętrz domów.

 

Umywalkę na postumencie.

Jednak salon kąpielowy to nie tylko wanna czy odpowiednie ściany, gdyż wzrok przyciągnie ozdobna umywalka wsparta na cokole. W przypadku małej łazienki tracimy jednak bezcenne miejsce na przechowywanie pod misą umywalki. Alternatywą może być postawienie umywalki na drewnianej komodzie, którą znajdziesz na strychu u dziadków.

 

Meble i dodatki.

We wnętrzu łazienki urządzonej w stylistyce vintage mogą znaleźć się meble pierwotnie przeznaczone do salonu czy przedpokoju, które dzięki prostym przeróbkom dopasujesz do tego pomieszczenia. Styl ten podkreślą takie dodatki jak lustro z ozdobną ramą, retro dozownik do mydła, klasyczny wieszak czy wiklinowy koszyczek do przechowywania kosmetyków.

 

Tradycyjny grzejnik drabinkowy.

Wybierz taki, który mimo, iż wygląda klasycznie w środku skrywa nowoczesną technologię - np. sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej czy funkcję, która umożliwia suszenie ręczników, każdego dnia tygodnia o tej samej porze. Szybkie dogrzanie łazienki i wysuszenie ręczników nie będą możliwe bez wentylatora - powinien być on jednak cichy i wyposażony w filtr powietrza.

 

Wbrew pozorom styl zakorzeniony w przeszłości lubi dowolność oraz swego rodzaju swobodę.

 

źródło: Atlantic Polska

Nadesłał:

agencja_pyry

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl