Jakie płytki są najlepszym rozwiązaniem na balkon?


Jakie płytki są najlepszym rozwiązaniem na balkon?
2023-05-23
Balkony to niesamowity pomysł architektów. Substytut przydomowych ogrodów, kawałek życia ulicy zatopiony przy mieszkaniach i otwarta przestrzeń.

Jedni mówią “moje okno na świat”, a inni zasłaniając się roślinami, urządzają przestrzeń dla relaksu i realizowania swoich największych pasji w mikroskali np. ogrodnictwa. Balkony stały się kolejnymi pokojami, które warto urządzić z taką samą uwagą, jak resztę mieszkania.

Na rynku możemy znaleźć już wiele rozwiązań i pomysłów na urządzenie balkonu. Ogrodowe meble zostały przystosowane do wąskich i małych balkonów np. składane stoliki zaczepione na balustradę. Jednak wciąż mało uwagi poświęcamy podłodze, a przecież jest to szczególna część aranżacji balkonu. Dobrze dobrane płytki na balkon nadadzą charakteru i będą ułatwieniem w codziennym użytkowaniu. Jakie wybrać płytki na balkon, aby podziwiać świat z naszego bezpiecznego miejsca?

W ofertach sklepów możemy znaleźć wiele propozycji - od płytek ceramicznych, płytek tarasowych z drewna, aż po kamienne płytki - wybór jest ogromny, jednak powinniśmy się zastanowić, jakie płytki posłużą nam lata, jakie płytki będą bezpieczne w użytkowaniu oraz jakie płytki będą łatwe w utrzymaniu czystości. Faworytem w zestawieniu będą płytki z kamienia - wytrzymałe, ponadczasowe, eleganckie, odporne na warunki atmosferyczne. Przyjrzyjmy się dokładnie ich zaletom.

Płytki kamienne – najlepszy wybór na balkon

Po pierwsze - ponadczasowość. To ogromna zaleta płytek kamiennych. Szary kolor nada naszej aranżacji elegancki, nowoczesny, ale przede wszystkim uniwersalny wygląd - to dobra podstawa do łączenia ulubionych kolorów w postaci mebli oraz akcesoriów dekoracyjnych.

Po drugie - wytrzymałość. Kamień to najlepszy wybór na balkon oraz taras. Musimy zwrócić uwagę, że płytki będą wystawione na działania warunków atmosferycznych – od miejskich upałów, opadów deszczu i wilgoć, aż po mrozy – zima w Polsce jest jednak wymagająca. Wytrzymałość to w tym wypadku synonim oszczędności i inwestycji na lata. Dobrze założone płytki będą cieszyć nasze oczy przez wiele, wiele lat i nie stracą na wyglądzie. Na balkonach często wybieramy meble ogrodowe, które często zakończone są metalowymi nóżkami - kamień naturalny cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz ścieranie.

Po trzecie - czystość i bezpieczeństwo. W porównaniu z drewnianą posadzką, kamień będzie wdzięcznym elementem wystroju, który z łatwością będzie można utrzymać w czystości. Umówmy się - na balkonie wbrew pozorom dzieje się dużo. Od zanieczyszczeń związanych z ulicą, wodę z cieknącego prania, aż po rozlaną wodę z konewki i wysypaną ziemię po przesadzaniu roślin. Płytki z kamienia ułatwią nam utrzymanie czystości. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo - zwykłe płytki ceramiczne, które pod działaniem wody mogą stać się śliskie, nie są dobrym rozwiązaniem dla starszych osób lub rodzin z dziećmi. Kamień naturalny jest lekko chropowaty, zapewnia lepszą przyczepność, czyli w trudnych warunkach pogodowych – w deszczu i mrozach - będzie bezpiecznym wyborem.

Rodzaje płytek kamiennych na balkon – jaki wybrać?

Wybierając płytki na balkon należy zwróć uwagę na kamienie takie jak: granit, łupek, łupek kwarcytowy, bazalt oraz niektóre wapienie. Do montażu należy wybrać specjalny klej do kamienia naturalnego lub klej na bazie białego cementu.

W gronie największych dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce jest firma KLINK International, która posiada bardzo bogaty wybór kamieni, w tym płytek. W ofercie firmy znajdują się m.in. granity, łupki, marmury, trawertyny i wiele innych rodzajów skał, które można zastosować na każdej powierzchni. Kamienne płytki będą najlepszym wyborem dla osób, które cenią sobie trwałość, naturalne piękno i elegancję.

Urządzajmy swoje balkony, to niezwykła, dodatkowa przestrzeń w naszych mieszkaniach, która otwiera nam przestrzeń na świeże powietrze. To integralna część naszego mieszkania, choć czasami pada na nią deszcz – nie ma jak to rozsiąść się z ulubioną książką na leżaku lub zerwać ulubione zioła i zaparzyć na zimny wieczór herbatę. Więcej na: www.klink.pl

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl