Persistent otwiera biuro w Polsce, rozszerzając tym samym obszar działalności w Europie


2023-05-23
I wzmacnia możliwość dostaw usług w modelu nearshore.
Persistent Systems (BSE i NSE: Persistent), międzynarodowa firma zajmująca się inżynierią cyfrową, otworzyła pierwsze biuro w Polsce, rozszerzając tym samym swoje usługi w Europie. Polskie biuro, które zlokalizowane jest w Krakowie uzupełni globalną strukturę firmy. Odział ma odegrać kluczową rolę w napędzaniu cyfrowej transformacji dla klientów z różnych branż i zapewnić lokalnym specjalistom IT szerokie możliwości rozwoju kariery poprzez tworzenie najnowocześniejszego oprogramowania i rozwiązań cyfrowych.
Polska jest dla Persistent ważnym ośrodkiem innowacji technologicznych, który oferuje wiele korzyści, w tym dostęp do szerokiej puli talentów, dynamiczny ekosystem, dojście do kluczowych rynków i łatwość prowadzenia działalności gospodarczej. Branża technologiczna w kraju rozwija się, biorąc pod uwagę jego centralne położenie w Europie, wzrost gospodarczy, ekosystem start-up’ów i rosnące zainteresowanie ze strony hiperskalerów, którzy zakładają tu swoje oddziały.
Persistent planuje rozszerzyć centrum inżynieryjne o dodatkowe kompetencje takie jak: inżynieria chmury i produktu, dane i analityka, a także zatrudnić ekspertów ds. satysfakcji klienta. Firma zamierza wykorzystać te umiejętności i swoją wiedzę z zakresu inżynierii cyfrowej poprzez rekrutację w naszym kraju wykwalifikowanych pracowników na różnych stanowiskach.
Rajasekar Sukumar, Senior Vice President – Europe w Persistent, powitał nowy team w obecności innych liderów i członków zespołu.
- Otwarcie biura w Polsce oznacza kontynuację naszej europejskiej ekspansji. Wdrażanie innowacji i różnorodność geograficzna nie tylko pomogą nam zwiększyć obecne kompetencje, ale także stworzą nowe możliwości dla klientów i członków zespołu. W dzisiejszym świecie napędzanym technologią, staramy się wyznaczać kolejne etapy rozwoju i angażujemy się w poszerzanie naszej ekspertyzy tak, żeby dostarczyć jak najlepsze, często niestandardowe rozwiązania naszym klientom - powiedział Sandeep Kalra, CEO i Executive Director, Persistent.

Nadesłał:

Julian_20345

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl