Teatr dla dzieci w centrum handlowym. Promenada nową siedzibą Teatru Niewielkiego


2023-01-25
W sobotę 21 stycznia na Pradze rozszerzyła się oferta kulturalna dla najmłodszych warszawiaków, w dodatku w nietypowej lokalizacji.

Centrum handlowe Promenada stało się nową siedzibą wyjątkowego Teatru Niewielkiego – teatru dla dzieci w wieku 1-7 lat z repertuarem spektakli poruszających ważne tematy, a przy tym stanowiących idealną rozrywkę.

 

Teatr Niewielki powstał siedem lat temu z inicjatywy Marii Szajer – aktorki i pisarki – która swoją twórczość postanowiła poświęcić najmłodszym odbiorcom. Od tamtej pory, przy współfinansowaniu m.st. Warszawy, powstało 11 wyjątkowych, interaktywnych przedstawień teatralnych, które oprócz zabawy niosą ze sobą wartościowy przekaz – używając odpowiednich dla dzieci środków wyrazu, uczą m.in. tolerancji dla inności („Dziwaki”, „Tu i Tam”), edukują o wartości przyjaźni („Kółko i kwadrat”, „Hu hu ha!”), uświadamiają o zjawisku straty bliskiej osoby („Wyspa”). Interakcja z widzami odbywa się nie tylko w trakcie trwania spektaklu, ale także adekwatnej do poruszanego tematu 15-minutowej zabawy po jego zakończeniu.

 

Dzieci uczą się przez bezpośrednie doświadczenie – aktywny udział w wydarzeniu pozwala utrwalić pozytywne skojarzenia i nawiązać żywą więź z teatrem. – mówi założycielka Teatru Niewielkiego Maria Szajer i dodajeWspółpraca teatru z miejscem takim, jak Promenada, otwiera nowe perspektywy interakcji biznesu i kultury, i przyniesie, jak wierzymy, realne korzyści nie tylko obu stronom, ale przede wszystkim mieszkańcom stolicy i okolic.

 

Siedziba Teatru Niewielkiego w CH Promenada została zaprojektowana specjalnie pod najmłodszych. Odwiedzając go, dzieci mają czuć się komfortowo i bezpiecznie. Kameralna sala spektaklowa mieści 50 osób, jest profesjonalnie wyposażona i urządzona w charakterystycznej stylistyce. W kolorowym foyer czekają zabawki, książki i małe co nieco. Wszystkie spektakle trwają ok. 30 minut, co według psychologów dziecięcych jest optymalnym czasem, by zainteresować dziecko, ale nie spowodować jego nadmiernego pobudzenia, a są tworzone przez profesjonalnych artystów wielu dziedzin.

 

– Cieszymy się , ze Teatr Niewielki znalazł  swój dom w Promenadzie. Nasi klienci chętnie korzystają z wydarzeń kulturalno-edukacyjnych i już proponowanych przez nas opcji, chociażby bezpłatnych zajęć w strefie Piąty Wymiar czy szkoły tańca Egurrola Dance Studio. Teatr Niewielki stanowi idealne uzupełnienie oferty Promenady i na pewno znajdzie wielu lojalnych widzów. Jesteśmy przekonani, że jego obecność jeszcze bardziej umocni naszą więź z lokalną społecznością i będzie atrakcyjnym sposobem spędzania u nas czasu dla dzieci i rodzin – mówi menedżerka CH Promenada Sylwia Ochnio.

 

Teatr Niewielki mieści się na drugim piętrze Promenady. Zakup biletów na spektakle będzie się odbywał przez macierzystą stronę internetową teatru https://www.teatrniewielki.pl/ .

 

 

  Więcej informacji na stronie: oraz https://warszawa.promenada.com/ i https://www.teatrniewielki.pl/ .

Nadesłał:

Aniaitbc

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl