17 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


17 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2009-01-07
W ciągu 17 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kupiliśmy 74 003 tysiące urządzeń medycznych za ponad 100 milionów dolarów amerykańskich. Sprzęt ten można byłoby załadować do 333 tirów.

Ekipie fundacyjnej rozładowanie ich zajęłoby 34 doby bez odpoczynku i snu. Tiry te zajmują powierzchnię 13 320 metrów kwadratowych i długość 5 328 metra!




W roku 2008 najbardziej dumni byliśmy z:

  • Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, dzięki któremu ciągu 6 lat przebadaliśmy 2 180 000 polskich dzieci. Każda polska matka w ten sposób miała styczność z działaniami naszej Fundacji.
  • Z programu Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR), który w ciągu 2,5 roku działania dotarł do 6 733 szkół podstawowych spośród 14 400 jakie są w Polsce. Przeszkoliliśmy 12 733 nauczycieli, którzy z kolei przeszkolili 890 tysięcy uczniów szkół podstawowych. Ten ogólnonarodowy program wzbudził ogromne zainteresowanie Amerykańskiego Stowarzyszenia Serca AHA, które pragnie, aby jego zasady wprowadzić jako obowiązujące na całym świecie, gdzie działa AHA. Jest to ogromny sukces pomysłu, który konsekwentnie od blisko 3 lat realizuje Fundacja i którego ostatecznym celem jest wprowadzenie obowiązkowego przedmiotu nauki pierwszej pomocy w szkołach podstawowych w roku 2012.
  • Fundacja po 4 latach działania zakończyła realizację programu Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków. Stworzyliśmy i wyposażyliśmy 14 nowych ośrodków w Polsce, co spowodowało, że problem leczenia dzieci z tą wadą przestał istnieć. Dzięki działaniom organizacji pozarządowej i grupy ekspertów, stworzyliśmy doskonałe podstawy do wyeliminowania wszelkich niedostatków, braków, a na końcu niemożliwości ratowania dzieciom wzroku. Na dzień dzisiejszy ośrodki świetnie funkcjonują i Fundacja może zająć się realizacją innych programów medycznych.
  • Na największym w Europie festiwalu muzycznym - Przystanku Woodstock - przed 200-tysięczną publicznością wystąpił Mazowiecki Teatr Muzyczny „Operetka" oraz 8 tenorów z Wiesławem Ochmanem na czele, śpiewając przy ogromnym aplauzie pieśni Jana Kiepury. To przełomowy moment, po koncercie Filharmonii Wrocławskiej i wykonaniu przez nich utworu Bolero Ravela, w budowaniu wyjątkowego oblicza Przystanku Woodstock, który oprócz wspaniałych koncertów muzycznych, spełnia niezwykłą rolę edukacyjną. Wystarczy wspomnieć o spotkaniach z takim osobistościami jak prof. Leszek Balcerowicz, Kamil Durczok, czy Jacek Żakowski.

Nadesłał:

ap

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl