300 drzew dla Podlasia od Chesapeake Białystok
W piątek 7 czerwca, 150 młodych dębów posadzili w okolicy centrum edukacji leśnej w Białowieży przedstawiciele firm zrzeszonych w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego, z inicjatywy jednego z jej członków, Chesapeake Białystok.
Pomysł posadzenia 300 drzew, zatem tylu, ile osób zatrudnia znajdujące się w podbiałostockich Zaściankach przedsiębiorstwo, to element działalności na rzecz ochrony przyrody, a zarazem forma edukacji ekologicznej skierowanej do jego pracowników.
- To pewnego rodzaju ukłon w stronę natury. Zwłaszcza, że ze względu na profil i specyfikę działalności, zakład jest z nią trwale związany. Jest to oczywiście tylko rodzaj symbolu, bo nasze zaangażowanie na tym polu jest znacznie szersze. Od 2009 roku w spółce działa System Zarządzania Środowiskowego ISO 14 001. Posiadamy też certyfikaty FSC/PEFC związane ze zrównoważoną gospodarką leśną – wyjaśnia Andrzej Sosna, dyrektor generalny Chesapeake Białystok.
Jednocześnie przekonuje, że wielu jego pracowników prezentuje aktywną postawę związaną z ekologią: już od dawna segregują odpady, świadomie wybierają alternatywne formy transportu, zamieniając samochody np. na komunikację miejską czy rower, racjonalnie gospodarują zasobami.
- Nikomu z naszego personelu nie musimy zatem szczególnie zwracać uwagi na tę problematykę i specjalnie uwrażliwiać, bo poziom wiedzy i świadomości są w tym zakresie znaczne. Ale naszym zdaniem takie działania dodatkowo motywują do działania. To pierwsza, lecz zarazem nie ostatnia akcja tego typu, już planujemy kolejne – zapewnia.
Chesapeake Białystok postanowił zainteresować pomysłem szerokiego zaangażowania na rzecz środowiska również inne podmioty zrzeszone w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego. Do Białowieży na wspólne sadzenie dębów przyjechali reprezentanci kilkunastu prężnych firm zrzeszonych w PZPK.
* * *
Chesapeake Białystok sp. z o.o. z siedzibą w Zaściankach (województwo podlaskie), to drukarnia offsetowa wytwarzająca opakowania i etykiety dla produktów kategorii premium. Powstał na bazie działającej od 1989 roku drukarni Cezar. Od 2010 roku spółka należy do międzynarodowej grupy Chesapeake (Wielka Brytania), w skład której wchodzą 43 zakłady na świecie (36 w Europie, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych).
W Chesapeake Białystok pracuje ok 300 osób, z czego niemal połowę stanowią kobiety (stanowiska kierownicze i produkcja). Spółka posiada trzy zakłady znajdujące się w Białymstoku i na terenie gminy Supraśl (Zaścianki, Sobolewo). Nowoczesny zakład w Zaściankach, w którym mieści się również siedziba firmy, powstał w 1999 roku jako nowa inwestycja dedykowana dla branży poligraficznej.
W firmie obowiązuje zintegrowany system zarządzania, obejmujący System ISO 9001:2011, który firma uzyskała jako pierwsza arkuszowa drukarnia offsetowa w Polsce, a także System Zarządzania Środowiskowego ISO 14 001, System Zarządzania Higieną i Bezpieczeństwem Pracy 18 001 OHSAS i PN-N 18001, System Zarządzania Bezpieczeństwa Żywności ISO 22 000, System ISO 15378 dla opakowań mających styczność z produktem leczniczym oraz certyfikaty FSC/PEFC związane ze zrównoważoną gospodarką leśną.
Dzięki temu, Chesapeake Białystok jest przygotowany do wykonywania produkcji według najbardziej restrykcyjnych norm. Służą bezpieczeństwu i zapewnieniu jakości produktów dla branż spożywczej i farmaceutycznej, a także kosmetycznej, alkoholowej czy chemicznej, z którymi współpracuje.
Nadesłał:
publicum
|