Bakalie HELIO


Bakalie HELIO
2023-04-18
Jak sprawić, by codzienne posiłki stały się jeszcze zdrowsze? W jaki sposób zmienić swoje nawyki tak, aby dostarczyć organizmowi jeszcze więcej wartości odżywczych? Do swojej diety dodaj bakalie!

Są smaczne i zdrowe. Dodatkowo mogą stanowić samodzielną przekąskę, ale też być dodatkiem do posiłków. Warto, by znalazły się na codziennej liście zakupów i stanowiły ważną część diety. W zależności od wyboru, bakalie są źródłem ważnych witamin i minerałów.
W orzechach występują takie składniki odżywcze jak: witaminy z grupy B, żelazo, magnez, fosfor, miedź czy potas. Czy wiesz, że najlepszym źródłem selenu są orzechy brazylijskie?[1] Znajdziemy je również w ofercie produktów HELIO. Jak twierdzą eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia: „orzechy (zwłaszcza włoskie), migdały, nasiona słonecznika czy dyni są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich dodatek, nawet w niedużej ilości, do codziennej diety korzystnie wpływa na nasze zdrowie, zmniejszając zagrożenie chorobami sercowo - naczyniowymi czy nowotworami”[2].

Dzięki odpowiedniemu doborowi witamin i składników mineralnych możemy zapobiegać niedoborom, które mogą pojawić się w naszym organizmie. Dlatego tak ważne jest włączenie do codziennej diety odpowiednich składników odżywczych. W ofercie HELIO znajdziemy najlepszej jakości bakalie i suszone owoce, które mogą w naturalny sposób pomóc zadbać
o odpowiednie ilości witamin i składników mineralnych w codziennym menu.

W jaki sposób? Wystarczy, że do śniadania dodasz garść ulubionych  bakalii. Wymieszaj je
z jogurtem czy owsianka lub zrób pyszny sok z garścią np. suszonych daktyli. Obiad na słodko? Dodaj do niego orzechy HELIO. Sałatka? W tym przypadku bakalie sprawdzą się idealnie. Dodadzą potrawie charakterystycznego smaku i sprawią, że każde danie będzie jeszcze bardziej aromatyczne. Zadbaj o swoją codzienną dietę i zmień swoje nawyki na lepsze! Wystarczy,
że zaczniesz od małych kroków w drodze o lepsze zdrowie.

 

 

[1]. „Potencjał zdrowotny orzechów”, dr Beata Sińska, Zakład Żywienia Człowieka
[2]. Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła, Warszawa 2016.

Nadesłał:

marta.skibinska@efektpr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl