Bezpłatny przewodnik Gdynia zdaniem blogerów


Bezpłatny przewodnik Gdynia zdaniem blogerów
2015-01-15
Niecodzienny przewodnik Gdynia zdaniem blogerów Co wyjątkowego, poza „pocztówkowymi przebojami”, może odkryć w Gdyni turysta z głębi Polski? Czego Ślązak czy Wielkopolanin powinni spróbować w gdyńskich restauracjach? Gdzie pójść na klimatyczny, klubowy koncert?

O mieście z innej perspektywy

Niecodzienny przewodnik Gdynia zdaniem blogerów

Co wyjątkowego, poza „pocztówkowymi przebojami”, może odkryć w Gdyni turysta z głębi Polski? Czego Ślązak czy Wielkopolanin powinni spróbować
w gdyńskich restauracjach? Gdzie pójść na klimatyczny, klubowy koncert?
Na te i podobne pytania odpowiedzi szukali popularni trójmiejscy blogerzy. Efekt? N
owoczesny, elektroniczny przewodnik po mieście, od 12.01.2015 do pobrania w wersji pdf na urządzenia mobilne. 

 Pokazanie Gdyni w sposób nieszablonowy, z perspektywy szczególnie wnikliwych obserwatorów, jakimi są blogerzy – to główny cel organizatorów przedsięwzięcia. Pięcioro blogerów na co dzień związanych z Trójmiastem, wyruszyło na gdyńskie szlaki,  by pokazać miejsca i wydarzenia mniej oczywiste i popularne, a związane 

z  turystyką, kulturą, lifestylem, sportem i kulinariami. Przez trzy miesiące zbierali informacje, sprawdzali, słuchali i degustowali.

 

Gdynia oczami blogerów

Każdy z blogerów przygotował ścieżkę po Gdyni zgodną z zainteresowaniami
i bardzo subiektywną. I taki charakter mają rekomendacje – naznaczone są osobowością i temperamentem blogerów.

Klaudia Sroczyńska („Dusiowa kuchnia) przedstawiła szlak kulinarny dla całej rodziny. W przewodniku można znaleźć opisy „smacznych miejsc” w częściach poświęconych m.in. kuchni dla dzieciaków, randce we dwoje i ulubionym miejscom lokalsów. Ana Matusevic („Jak malowany”) zajęła się gdyńskim lifestylem. Znaczna część jej wpisów dotyczy Gdyni innowacyjnej i modnej. Miejsca i wydarzenia związane z kulturą proponuje czytelnikom Michał Nowakowski („Róbmy dobrze”), zaś przestrzeń miejską, w której Gdynia uprawia sport, wskazuje Włodzimierz Machnikowski („Radio Gdańsk na fali)”. Dodatkowo, swoimi gdyńskimi odkryciami dzieli się w przewodniku Ewa Kowalska („iBedeker”), pokazując wiele mało znanych a bardzo urokliwych gdyńskich zakątków (m.in. części: Gdynia militarna, widziana
z góry, sielska-anielska).

 

Wiele gdyńskich twarzy

Do jakich wniosków można dojść, czytając ten nietypowy przewodnik? Przede wszystkim naprawdę każdy znajdzie w Gdyni coś dla siebie – niezależnie od wieku, zasobności portfela i gustu.

- Gdynia zdaniem blogerów to uzupełnienie naszej oferty turystycznej. Jest to spójne dopełnienie wizerunku Gdyni jako miasta nowoczesnego, otwartego na nowe technologie  i trendy. Poza wszystkim jednak, przewodnik pomoże w zaplanowaniu pobytu w Gdyni osobom, którym nie wystarczają utarte ścieżki i chcą poczuć się po trosze odkrywcami – podkreśla Ewa Kosakowska z gdyńskiego magistratu, organizatora akcji.

Przewodnik Gdynia zdaniem blogerów można pobrać na urządzenie mobilne ze strony miasta: www.gdynia.pl. Można go także wydrukować.

www.gdynia.pl/g2/2015_01/92819_fileot.pdf

 

 

 

 Kontakt: Referat Promocji i Turystyki w UM Gdyni, Agata Grzegorczyk tel. 58 668 25 45,

e-mail: a.grzegorczyk@gdynia.pl

Nadesłał:

po@qaconsulting.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl