Biały lub barwiony w masie, doskonały tynk mineralny – Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH


Biały lub barwiony w masie, doskonały tynk mineralny – Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH
2022-11-21
Drobnoziarnisty, zbrojony włóknem tynk mineralny Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH tworzy szlachetną strukturę o wysokim stopniu białości, tym samym nie wymagając malowania. Może być również barwiony w masie.

Ten powstały na bazie wapna, cementu i wyselekcjonowanych kruszyw produkt jest wyjątkowo łatwy w nanoszeniu i obróbce, bez strat materiałowych. EcoFinish opatrzony znakiem NIE DO PODROBIENIA dostępny jest w szerokiej gamie uziarnienia.

Podejmując decyzję o sposobie wykończenia ścian bierzemy pod uwagę nie tylko estetykę elewacji, ale przede wszystkim odpowiednią ochronę przed działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych – zwłaszcza zagrożeń oraz obciążeń związanych z daną lokalizacją. Dlatego tak ważne jest, by wybrać materiał odporny na warunki, w jakich budynek będzie eksploatowany.

Przykładem takiego rozwiązania jest Optoplast EcoFinish – drobnoziarnisty tynk mineralny marki OPTOLITH, będący fabrycznie przygotowaną zaprawą na bazie specjalnych kruszyw, cementu i spoiw hydraulicznych, z dodatkiem środków poprawiających wiązanie i przyczepność. Przeznaczony jest do szeroko pojętych prac tynkarskich oraz do detali architektonicznych.

Plastyczny, przyczepny i niezwykle biały

EcoFinish charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do wszelkich podłoży, także do starych powłok malarskich. Materiał jest bardzo lekki w obróbce i daje możliwość zastosowania go do typowych prac tynkarskich i sztukatorskich. Dzięki plastyczności nadaje się do wykonywania zdobień na elewacji w postaci – na przykład – odcisków imitacji drewnianej deski. Łatwa obróbka pozwala na dowolne wykonanie każdej struktury za pomocą indywidualnie dobranego narzędzi. Szeroki zakres uziarnienia pozwala uzyskać struktury od bardzo drobnej - 0,3 do wyrazistej, gdzie rozmiar ziarna wynosi 1,0 mm. Prócz tego, produkt cechuje wysoki stopień paroprzepuszczalności oraz białości, tym samym nie wymagając malowania. EcoFinish może być również barwiony w masie.

Będąc sygnowanym logiem unikalnej receptury NIE DO PODROBIENIA, produkt przeznaczony jest do zewnętrznego, jak i wewnętrznego zastosowania – także jako zaprawa naprawcza do tynków mineralnych oraz renowacji zniszczonych podłoży, również z użyciem siatki zbrojącej. EcoFinish marki OPTOLITH można stosować również do naprawiania pęknięć włosowatych na powierzchni tynków mineralnych. Doskonale sprawdza się jako wierzchni tynk gładki w systemach ociepleń i na tynku podkładowym.

Przygotowanie i aplikacja

Tynk EcoFinish marki OPTOLITH można stosować na wszelkie nośne stare i nowe tynki jak i mocne przekrycia dyspersyjne. Podłoże musi być twarde oraz stabilne, a także czyste, suche, niezamarznięte i wolne od wszelkich luźnych cząstek. W razie konieczności, przed nałożeniem produktu, podłoże należy dobrze oczyścić, a następnie zagruntować gruntem AquaForte.

Podczas aplikacji temperatura obiektu powinna zawierać się w granicach od +10°C do +25°C. Zawartość worka mieszamy z około 5-6 litrami wody w mieszalniku lub przy pomocy mieszadła, aż do powstania jednolitej, nie zawierającej grudek konsystencji. Pamiętajmy, że do zaprawy nie wolno dodawać żadnych obcych domieszek, a do rozrabiania można użyć jedynie czystej wody.

Stalową kielnią nanosimy materiał na ścianę i wyrównujemy łatą tynkarską. Po wstępnym związaniu, zacieramy pacą z gąbki lub filcu. Przy wtapianiu siatki zbrojącej na nałożoną warstwę tynku przykładamy siatkę, szpachlujemy ją pacą stalową i nanosimy kolejną warstwę tynku. Zwróćmy uwagę, aby siatka zbrojąca znalazła się w ok. 1/3 grubości tynku od zewnątrz. Kolejne pasy siatki zbrojącej powinny zachodzić na siebie co najmniej 10 cm.

Przy temperaturze +20°C i względnej wilgotności powietrza 65%, tynk nadaje się do malowania po około 7 dniach. EcoFinish całkowitą odporność mechaniczną uzyskuje po 28 dniach. W przypadku wysokiej wilgotności powietrza lub niskiej temperatury, czas wysychania i wiązania może ulec zmianie.

Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH to drobnoziarnisty, wzmocniony włóknami tynk mineralny o wysokim stopniu białości, powstały na bazie wapna, cementu i wyselekcjonowanych kruszyw. Tworzy szlachetną strukturę, będąc łatwym w nanoszeniu i obróbce. Dostępny w kilku uziarnieniach, może być barwiony w masie, nie wymaga malowania.

Drobnoziarnisty tynk mineralny Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH

Producent – Hufgard Optolith Bauprodukte Polska Sp. z o. o. Cena: 96,85 zł/25kg

Nadesłał:

GUTPR
http://www.gutpr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl