Budowle techniczne


2012-10-04
Coraz częściej w naszych miastach możemy zaobserwować tendencję do stawiania budowli technicznych nieco innych od pozostałych. Mowa tutaj o halach namiotowych, które mają szerokie zastosowanie i znacznie ułatwiają i usprawniają pracę.

Aby je postawić nie potrzeba żadnych zezwoleń na budowę, tak jak to miało miejsce w przypadku standardowego stawiania budowli. Z założenia mają to być konstrukcje tymczasowe, choć mogą nam one służyć przez długie lata użytkowania.

Hale plandekowe zwane także namiotami, świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pragniemy postawić konstrukcję wytrzymałą choć nie o charakterze stałym. Nie jest to budowla stała, na wieki, choć może przetrwać wiele lat. Hale plandekowe z łatwością można przemieszczać z miejsca na miejsce. Obiekty te świetnie sprawdzają się na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, wystawach, targach.

Hale plandekowe należy zaliczyć do konstrukcji lekkich, choć odpornych na warunki atmosferyczne. Zastosowanie tkanin mrozo i wodoodpornych umożliwia użytkowanie hali także w zimie. Ściany i dach takich hal wykonane są z tworzywa sztucznego (PCV/PE), które mocowane są za pomocą aluminiowych listew kedrowych i ekspandera gumowego. Hale plandekowe nie zawierają podpór wewnętrznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu montaż i demontaż hali jest niezwykle prosty i szybki, co niewątpliwie jest dużym atutem takich konstrukcji. Bez większych problemów można je przenieść z miejsca A do B. Namioty można dostać w standardowych rozmiarach lub w niestandardowych, które wykonywane są na specjalne życzenie klienta.

Innowacyjne hale namiotowe świetnie sprawdzają się w roli hal sportowych, magazynów, hal produkcyjnych, hal wystawienniczych oraz ogrodów zimowych dla restauracji i barów. Coraz częściej pełnią funkcję sali weselnej.

Nadesłał:

l.nowak1815

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl