Cera naczynkowa – czym ją leczyć?


Cera naczynkowa – czym ją leczyć?
2012-02-28
Charakterystyczne zaczerwienienia na twarzy, krępujące pajączki na nogach, nadwrażliwość na wiatr, saunę… Osoby ze skórą naczynkową zmagają się z tymi problemami na co dzień. Okazuje się jednak, że problem ten można zminimalizować, a nawet wyleczyć!

Jej cechą jest widoczność małych rozszerzonych naczynek krwionośnych na twarzy, zwłaszcza w okolicach nosa, na brodzie i policzkach. Pod skórą tworzą one widoczne czerwone linie czy nawet rumieńce, które mają tendencję do długiego utrzymywania się. Wrażliwość na zmiany pogody i kosmetyki, delikatność skóry – to tylko niektóre cechy charakteryzujące skórę naczynkową. Szacuje się, że z problemami tego typu boryka się około 60% populacji.

Co jest przyczyną?

Niska elastyczność ścianek naczyń krwionośnych nasilana przez skrajne temperatury, stres, zmiany warunków atmosferycznych, wpływ kosmetyków i niektórych leków oraz niewłaściwa pielęgnacja mogą przyczynić się do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Często w pierwszych stadiach zaczerwienienie pojawia się i szybko znika, jednak w dalszych etapach objawy utrzymują się dłużej. 

Zdjęcie pochodzi ze strony ww.studiolaser.com.pl Dużo zależy od typu cery, grubości skóry i stopnia jej nawilżenia. Niestety, wiele osób posiada genetycznie wrodzone problemy z naczynkami. Także typ cery ma tu ogromne znaczenie. Skóra cienka i sucha jest bardziej narażona na pękanie naczynek niż grubsza i tłusta. Jest to sporym problemem ze względów estetycznych, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która może pomóc ograniczyć powstawanie nowych zmian naczyniowych.

Odpowiednia pielęgnacja

Osoby z tendencją do problemów naczyniowych muszą być świadomi, że powinni traktować skórę ze szczególną ostrożnością. Nie powinno się podrażniać jej gruboziarnistymi peelingami. Niebagatelny wpływ mają także skrajne temperatury, dlatego długie przebywanie na słońcu, a także wiatr i zimno przyczyniają się do pękania naczynek. Specjalna pielęgnacja wymaga także pilnowania swojego trybu życia i unikania gorących i pikantnych potraw. Naczynkowcom nie sprzyjają również używki - alkohol i papierosy. Także miłośnicy długich gorących kąpieli powinni uważać, bowiem tak wysokie temperatury nie są wskazane dla delikatnej naczyniowej skóry. Dlatego powinno unikać się również długich posiedzeń w saunie. Problemy ze skórą naczyniową mogą objawiać się zarówno w postaci trądziku różowatego, widocznego w postaci czerwonej wysypki w okolicach twarzy, jak i pajączków na nogach. W przypadku już istniejących zmian naczyniowych, pomocne może okazać się leczenie laserowe.

Laser – bezboleśnie i skutecznie

Metoda laserowego usuwania naczynek jest techniką usuwania płytszych i głębszych zmian naczyniowych, bez odparowania tkanki. Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie pochłaniany jest przez czerwony barwnik. Następnie, pod wpływem zamiany na energię cieplną, z tkanki odparowana zostaje woda. Zostają więc same ścianki naczynia, które w rezultacie są wchłaniane, przez co zanikają. Naczynie krwionośne zostaje więc zniszczone od wewnątrz, a po pewnym czasie jest samoczynnie usuwane z organizmu. W przypadku intensywnego zaczerwienienia kurację dobrze jest powtórzyć dwu lub trzykrotnie. „Taki zabieg pozwala na wyeliminowanie uciążliwego problemu w bezbolesny sposób, pacjent może poczuć jedynie delikatne pieczenie lub ukłucie” – mówi Ewa Link ze Studio Laser, specjalizującego się w laserowym usuwaniu naczynek .

Zadbaj o skórę po zabiegu

Zdjęcie pochodzi ze strony ww.studiolaser.com.pl

Po zabiegu należy szczególnie zadbać o skórę, unikając eksponowania jej na słońcu przez minimum miesiąc oraz stosując specjalne kosmetyki do skóry naczyniowej wspomagające proces wzmocnienia naczyń krwionośnych. Warto zwrócić także uwagę na specjalną ochronę skóry przed wiatrem i zimnem, a także uzupełnianie witamin, szczególnie B2, PP oraz witaminy C. Po zastosowaniu się do tych zaleceń i odpowiedniej pielęgnacji skóry można cieszyć się cerą pozbawioną nieestetycznych „pajączków” oraz zaczerwienienia. Problem związany z wrażliwą skórą z takimi tendencjami jest szczególnie uciążliwy dla kobiet, powoduje on często niechęć przed ubieraniem rzeczy odsłaniających partie ciała dotkniętych problemem. „Pacjenci dostrzegają zdecydowaną poprawę po zastosowaniu serii zabiegów laserowego usuwania naczynek i co ważne, cenią sobie krótki czas rekonwalescencji, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach.” – dodaje Ewa Link ze Studio Laser. Zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji oraz bezbolesnego zabiegu laserowego może okazać się zbawienne nie tylko dla zdrowia, ale także dla odzyskania poczucia własnej wartości i pewności siebie. 

Nadesłał:

negatti

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    sklepedrnona , 2012-03-14 13:27:06

    Wszystko o krwi:
    http://edrnona.pl/ciekawostki/110-wszystko-o-krwi.html


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl