Certyfikat zrównoważonego rozwoju dla świetlików modułowych VELUX Commercial


Certyfikat zrównoważonego rozwoju dla świetlików modułowych VELUX Commercial
2024-01-12
W dzisiejszych czasach, kiedy rosnący problem zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatycznych powoduje pojawienie się nowych wyzwań, branża budowlana staje w obliczu potrzeby zrównoważonego rozwoju W odpowiedzi VELUX Commercial prezentuje innowacyjne rozwiązanie w postaci modułowych świetlików dachowych, które nie tylko wprowadzają naturalne światło do wnętrza budynków, ale także wspierają cele zrównoważonego budownictwa.

Modułowe świetliki dachowe VELUX są doskonałym rozwiązaniem dla projektów architektonicznych z zobowiązaniem do zrównoważonego rozwoju. Przyświecająca firmie idea bycia liderem w tej dziedzinie sprawia, że VELUX Commercial dąży do zmiany podejścia do projektowania budynków, kładąc nacisk na stworzenie bardziej komfortowych i energooszczędnych przestrzeni. Jednym z kluczowych atutów modułowych świetlików VELUX jest ich zdolność do efektywnego rozprowadzania światła dziennego wewnątrz pomieszczeń. To nie tylko pozytywny wpływ na jakość życia użytkowników budynków, ale również redukcja konieczności korzystania ze sztucznego oświetlenia, co z kolei przyczynia się do obniżenia zużycia energii.


Rozwiązania modułowych świetlików VELUX są zgodne z wieloma renomowanymi systemami certyfikacji, takimi jak BREEAM, LEED, DGNB i WELL Building Standard. Te systemy certyfikacyjne skupiają się nie tylko na kwestiach związanych z energią, ale również na stworzeniu optymalnego klimatu wewnętrznego.

Deklaracje środowiskowe produktu (EPD) dla modułowych świetlików VELUX Commercial, zwłaszcza tych z podwójnymi i potrójnymi szybami, są istotnym narzędziem w osiąganiu zgodności ze standardami oceny środowiskowej budynków dla właścicieli obiektów i architektów. EPD analizuje wpływ produktu na środowisko w całym cyklu jego życia, od produkcji po demontaż. Wartość dodaną EPD stanowi także ocena śladu węglowego, potencjału recyklingowego oraz korzyści płynących z procesów spalania tworzyw sztucznych oraz recyklingu metalu i szkła. Modułowe świetliki VELUX wyróżniają się wydajnością recyklingu, która zgodnie z normą EN 17213 wynosi maksymalnie 90% dla wszystkich materiałów.

Należy także podkreślić, że modułowe świetliki VELUX są w pełni prefabrykowane, co oznacza, że są efektem odpowiedzialnej produkcji. Ich gotowość do instalacji oraz tworzenie ich dokładnie na wymiar sprawiają, że idealnie wpisują się w koncepcję zrównoważonego projektu architektonicznego, jednocześnie spełniając oczekiwania nowoczesnych standardów ekologicznych. Ich referencyjny okres użytkowania wynosi 30 lat, a moduły są projektowane tak, aby z łatwością można w nich było wymienić szyby, żaluzje czy siłowniki. Profile wykonane z niskoprzewodzącego, wyciskanego kompozytu (zawierającego około 80% włókna szklanego i 20% żywicy poliuretanowej) wyróżniają się bardzo długą żywotnością i dużą wytrzymałością.

Nadesłał:

milena.bizon@touchpr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl