Cyberbezpieczeństwo Przemysłu i Infrastruktury Krytycznej
Kaspersky Lab Polska oraz Kancelaria Prawna Maruta Wachta informują o organizowanej wspólnie konferencji „Cyberbezpieczeństwo Przemysłu i Infrastruktury Krytycznej”. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2016 r. w Warszawie.
Technologie informacyjne oraz systemy automatyzacji procesów mają istotne znaczenie dla działania wszystkich współczesnych obiektów przemysłowych - od elektrowni, rafinerii i linii montażowych po kolej, lotniska oraz inteligentne budynki. W przeciwieństwie do tradycyjnych korporacyjnych sieci IT, w których najwyższym priorytetem jest poufność, systemy kontroli przemysłowej wymagają niezakłóconej ciągłości oraz spójności procesu technologicznego. Rygorystyczne regulacje i wymóg zgodności z przepisami mogą prowadzić do sytuacji, w której krytyczne obiekty działają w sposób niezabezpieczony, jeśli środki cyberochrony nie spełniają odpowiednich wymagań.
Niestety cyberataki na sieci przemysłowe i infrastrukturę krytyczną nie są już jedynie elementem scenariuszy hollywoodzkich produkcji filmowych. Tego typu działania mają miejsce w prawdziwym świecie i stanowią coraz poważniejsze zagrożenie, szczególnie w kontekście faktu, że wiele aktywnych systemów przemysłowych powstało dawno temu, a podczas ich projektowania inżynierowie nie brali pod uwagę bezpieczeństwa informatycznego. Co ważne, w środowiskach przemysłowych cyberzagrożenia mogą przekroczyć granice sieci komputerowych i zaatakować sprzęt obiektów, narażając zarówno środowisko naturalne, jak i życie ludzkie.
W celu poruszenia tych bardzo ważnych kwestii bezpieczeństwa i zaproponowania ich kompleksowego rozwiązania Kaspersky Lab Polska oraz Kancelaria Prawna Maruta Wachta organizują konferencję „Cyberbezpieczeństwo Przemysłu oraz Infrastruktury Krytycznej”. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2016 r. w hotelu Sheraton w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny i wymaga jedynie dokonania rejestracji na stronie http://konferencja.kaspersky.pl.
W trakcie konferencji eksperci z Kaspersky Lab przedstawią krajobraz cyberzagrożeń dla przemysłu, a także zaprezentują rozwiązanie Kaspersky Industrial CyberSecurity, które stanowi odpowiedź na pilną potrzebę zarządzania takimi zagrożeniami oraz zapewnienia ochrony ciągłości i integralności procesów technologicznych w środowiskach przemysłowych na wypadek cyberataków. Ponadto, wykorzystując fizyczny model przepompowni paliwa, ekspert z Kaspersky Lab przeprowadzi demonstrację wpływu cyberzagrożeń na obiekt przemysłowy.
Gościem specjalnym konferencji będzie Marcin Maruta, wspólnik z Kancelarii Prawnej Maruta Wachta, który przedstawi kwestie cyberbezpieczeństwa z prawnego punktu widzenia, a także omówi obecne regulacje i nadchodzące zmiany oraz udział prawników w strategii zarządzania incydentami.
Informacje szczegółowe dotyczące konferencji, agenda oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie https://konferencja.kaspersky.pl.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.