Cyfrowa Księga Pamiątkowa i monitory interaktywne Newline na XX Gali konkursu „Nauczyciel Roku”


Cyfrowa Księga Pamiątkowa i monitory interaktywne  Newline na XX Gali konkursu „Nauczyciel Roku”
2022-11-23
Iwona Pietrzak-Płachta, nauczycielka, bibliotekarka z Pliszczyna, została Nauczycielką Roku 2022, zaś tytuł Nauczyciela Jutr@ przyznano Aldonie Rumińskiej-Szalskiej, nauczycielce edukacji wczesnoszkolnej z Krakowa. Konkurs Nauczyciel Roku jest organizowany przez tygodnik "Głos Nauczycielski"

Konkurs Nauczyciel Roku jest organizowany od 20 lat przez branżowy tygodnik "Głos Nauczycielski". Po raz drugi – wspólnie z Fundacją Orange -  Jury przyznało także tytuł Nauczyciela Jutr@.

Iwona Pietrzak-Płachta, nauczycielka, bibliotekarka z Pliszczyna, została Nauczycielką Roku 2022, zaś tytuł Nauczyciela Jutr@ przyznano Aldonie Rumińskiej-Szalskiej, nauczycielce edukacji wczesnoszkolnej z Krakowa.

Gala odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Newline Interactive zadbał o multimedialną oprawę eventu, przygotował niespodziankę dla organizatora w postaci cyfrowej księgi pamiątkowej i ufundował nagrodę dla Nauczyciela Roku – 27-calowy monitor dotykowy Newline FLEX.

 Film z Gali:  https://www.youtube.com/watch?v=u4XSS0oWQRI

Konkurs Nauczyciel Roku realizuje wiele celów, ale przede wszystkim ma ogromny wkład w podnoszenie prestiżu zawodu nauczyciela. Docenia ludzi z pasją, którzy kochają to co robią i  nie wahają się o tym mówić. Laureaci poprzednich edycji przygotowali film na otwarcie gali, który został wyświetlony na 86-calowym monitorze Newline Mira. Urządzenie wyświetlało obraz, który miał w podstawie blisko dwa metry i ponad metr wysokości. To, w połączeniu z rozdzielczością 4K oraz technologią Optical Bonding gwarantującą szeroki kąt widzenia dało znakomitą widoczność materiałów z każdego miejsca w sali. Na monitorze wyświetlane były materiały partnerów i prezentacja towarzysząca wydarzeniu.

„Monitor ustawiliśmy w centralnym miejscu Sali Balowej. To bardzo prestiżowe miejsce. W gali uczestniczyło wielu gości, a znaczna cześć z nich przemawiała do zgromadzonych. W takiej sytuacji bardzo ważna była możliwość bezprzewodowej obsługi i wykorzystanie komputera OPS. Dzięki temu mogliśmy uniknąć kabli i zdalnie zarządzać wyświetlanymi materiałami.”– informuje Piotr Kaniecki z firmy Agraf Sp. z o.o. dystrybutora monitorów Newline na terenie Polski

Podwójny jubileusz

20. edycja Konkursu oraz 105. rocznica powstania Głosu Na­uczycielskiego została uczczona księgą pamiątkową, do której mogli wpisać się wszyscy goście. Była to niespodzianka przygotowana przez Newline Interactive dla organizatora. W  Sali Rady ustawiono 65-calowy monitor interaktywny Newline Lyra, który miał swoją premierę w 2022 r. i został zaprojektowany specjalnie dla nauczycieli

„Monitory Newline Interactive są produktami tworzonymi w komu­nikacji z nauczycielami, w odpo­wiedzi na ich sugestie i potrzeby. Dzięki temu wiemy, jak skutecz­niej wspierać nauczycieli, by lekcje były jeszcze ciekawsze i bardziej przyjazne uczniom. Nasze monitory zdały bardzo trudny egzamin w okresie pandemii, sprawdziły się jako narzędzia do nauki zdalnej i hybrydowej. Ich podstawowym atutem jest łatwość obsługi i pisanie jak po kartce papieru” – informuje Piotr Morko, Newline Interactive

Przekonali się o tym uczestnicy Gali. Do elektronicznej księgi pamiątkowej mógł wpisać się każdy korzystając z monitora Newline Lyra, albo 27-calowego Newline FLEX. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu narzędzia - WHITEBOARD czyli białej tablicy. To przestrzeń do pisania lub rysowania, która nigdy się nie kończy. Korzystając z dobrze znanych gestów można przesuwać palcem, powiększać i pomniejszać, zmazywać dłonią i oczywiście pisać korzystając z wygodnego pisaka. Goście podkreślali dużą płynność działania i wygodę pisania.

Newline FLEX dla Nauczyciela Roku 2022

Na biurko laureatki konkursu trafił obsługiwany dotykowo, 27 – calowy monitor Newline FLEX. Urządzenie jest w pełni przygotowane do wideokonferencji – ma  2.1 High Quality System z dwoma głośnikami 5W i wbudowanym  subwooferem 10W. W obudowie zainstalowano zestaw 8 mikrofonów z redukcją szumów i echa. W zestawie jest też wysokiej klasy kamerą 4K z kątem widzenia 120° i zakresem pochylenia od -20° do 80°.

To przede wszystkim bardzo funkcjonalny sprzęt, który znacznie podnosi komfort pracy. W obudowie umieszczono fizyczne przyciski, które pozwalają na błyskawiczną regulację głośności dźwięku, wyciszenie mikrofonu  i wyłączenie/włączenie kamery. Wciśnięty przycisk świeci na czerwono – sygnalizując, że dane akcesorium nie działa. Daje to pewność i kontrolę. W czasie rzeczywistym, podczas wideokonferencji można wygodnie i precyzyjnie edytować dokumenty, poprawić materiały czy wskazywać konieczność zmian w projektach. Dzięki rysikowi, który jest w zestawie te czynności wykonuje się wygodnie i precyzyjnie.

Pani Iwona Pietrzak-Płachta otrzymała tytuł Nauczyciela Roku 2022 i cieszymy, że mogliśmy jej przekazać Newline FLEX, który dołączył do Wypożyczalni Skrzydeł i czarodziejskiej różdżki. Mamy nadzieje, że monitor pomoże rozwijać super moce, którymi z pewnością Pani Iwona jest obdarzona.”– podsumowuje Piotr Morko

 

Więcej o Newline - https://newline.solutions/

YT - https://www.youtube.com/channel/UC7pZwRIyx7OVPfpfp_c81mg

FB – https://www.facebook.com/NewlinePolska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/newline-interactive-polska

Kontakt poland@newline-interactive.com 

Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl