Cyfrowa transformacja motywem przewodnim HUAWEI eco-CONNECT CEE & NORDIC 2017 w Pradze
Ponad 100 reprezentantów branży ICT z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii zebrało się w Pradze, aby wziąć udział w konferencji HUAWEI eco-CONNECT CEE & NORDIC 2017.
Odbywające w dniach 30-31 maja spotkanie pod hasłem Leading New ICT, The Road to Digital Transformation to międzynarodowa platforma wymiany doświadczeń, trendów oraz najlepszych praktyk w zakresie cyfrowej transformacji zainicjowana przez HUAWEI.
– Działania Huawei ukierunkowane są na rozwój oraz wsparcie cyfrowej transformacji. Chcemy być najlepszym partnerem w tym obszarze, dlatego stosujemy strategię „Platforma + Ekosystem”. Uwzględnia ona tak kluczowe elementy, jak zrównoważony i wzajemny rozwój, inwestycje we współpracę branżową i komercyjną, gdzie wszystkie strony odnoszą korzyści, a także budowę społeczności rozwiązań open source oraz platform programistycznych. Tak szeroko zakrojona współpraca z naszymi partnerami już teraz pozwala klientom Huawei osiągać sukcesy w dziedzinie cyfrowej transformacji, które skutecznie przyczyniają się do optymalizacji kosztów i podniesienia efektywności – powiedział w wystąpieniu Tian Hua, wiceprezes Huawei CEE&Nordic Enterprise Business Group.
Podczas konferencji w Pradze Huawei nawiązał także nowe relacje biznesowe. Firma podpisała m.in. porozumienie o współpracy z grupą Teamnet, rumuńskim dostawcą specjalizującym się w integracji systemów. Połączenie oprogramowania Teamnet ze sprzętem Huawei umożliwi otwarcie obu firm na nowe kierunki w poszukiwaniu rozwiązań oraz wzajemne wsparcie w obszarze R&D. Pozwoli to zwiększyć zdolności każdego z podmiotów do podejmowania nowatorskich działań biznesowych.
Huawei podpisał także umowę dotyczącą strategicznego partnerstwa w zakresie wykorzystywania technologii chmur obliczeniowych z największą spółką telekomunikacyjną w Bułgarii – Vivacom. Obie firmy będą działać na rzecz rozwoju tego rozwiązania w celu poprawy efektywności bułgarskich przedsiębiorstw. Współpraca ma także na celu wsparcie Bułgarii w dążeniu do uzyskania pozycji europejskiego lidera w dziedzinie technologii informatycznych podczas jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w 2018 r. Ważnym aspektem jest również wzmocnienie innowacyjności kraju w zakresie rozwoju projektu e-państwa, który ma służyć jako pilotażowy wzór dla unijnej inicjatywy wdrażania tego typu rozwiązań.
Firma przystąpiła także do czterostronnej umowy z podmiotami z Czech – przedstawicielami lokalnych władz Pragi, spółki odpowiedzialnej za tamtejszy transport miejski, a także Politechniki Czeskiej. Podpisana umowa dotyczy pracy nad projektem „Smart Cargo”, który ma zapewnić inteligentną i bardziej obsługę dużych galerii handlowych, małych i średnich supermarketów oraz innych podobnych obiektów miejskich w zakresie miejskiego transportu towarów i odpadów. W najbliższym czasie wszystkie strony umowy mają przystąpić do wspólnej pracy nad zaprojektowaniem i wdrożeniem tego przedsięwzięcia.
W trakcie HUAWEI eco-CONNECT 2017, firma zaprezentowała także swoje nowe produkty. Wśród nich był m.in. serwer wysokiej gęstości FusionServer X6000, macierz OceanStor Dorado V3 typu all-flash, a także przełącznik dla centrów danych o dużej pamięci podręcznej CloudEngine 6870 oraz seria rozwiązań pozwalających chronić przedsiębiorstwa przed atakami DDoS – AntiDDoS1600. Wszystkie te produkty gwarantują o wiele lepsze wsparcie dla firm, które chcą budować wspólną platformę działającą na rzecz cyfrowej transformacji.
Dodatkowo podczas wydarzenia zademonstrowano rezultaty innowacyjnych działań Huawei dla różnych branż i gałęzi przemysłu. Znalazły się wśród nich rozwiązania m.in. na rzecz wykorzystania inteligentnych technologii w miastach (Huawei Smart City Solution). Proponowane przez firmę rozwiązanie Inteligentnego Centrum Operacyjnego pozwala stworzyć kompleksową i zintegrowaną platformę operacyjną obejmującą wszystkie istotne aspekty zarządzania miastem. Centrum umożliwia zarówno wizualizację prowadzonych operacji, jak i koordynację oraz synchronizację działań w sytuacjach wyjątkowych, a także wsparcie w podejmowaniu kluczowych decyzji dla infrastruktury miejskiej. Technologia ta obejmuje serię rozwiązań Huawei, przeznaczonych dla miast, opartych na koncepcji Internetu rzeczy (IoT). Obszar wystawowy HUAWEI eco-CONNECT zawierał także osobną przestrzeń, w której prezentowane były rozwiązania i produkty powstałe we współpracy Huawei z firmami takimi jak Accenture oraz innymi wiodącymi partnerami z różnych branż.
W trakcie wydarzenia została przypomniana także naczelna zasada firmy, aby tworzone rozwiązania ICT nie stanowiły obciążenia dla środowiska naturalnego i dążyły do budowy zrównoważonego ekosystemu. Huawei deklarował również, że jest otwarty na współpracę z partnerami reprezentującymi zarówno świat biznesu i przemysłu, jak i społecznościami skupionymi wokół otwartego oprogramowania oraz platform rozwojowych. Wszystko to ma prowadzić do tworzenia i utrzymania otwartego środowiska opartego na współpracy i obopólnych korzyściach.
Więcej informacji na temat HUAWEI eco-CONNECT CEE & NORDIC 2017 można znaleźć na stronie internetowej http://e.huawei.com/topic/eco-ceen2017/index.html.
Nadesłał:
MultiComm
|