Dane w rękach nauki i administracji – tracimy czas, używamy przestarzałych systemów


Dane w rękach nauki i administracji – tracimy czas, używamy przestarzałych systemów
2015-01-09
racownicy administracyjni tracą wciąż za dużo czasu na manualną obsługę procesów związanych z zarządzaniem danymi. W papierowym obiegu aż 75% czasu związanego z przetworzeniem pojedynczego dokumentu zajmuje jego znalezienie i późniejsza segregacja (szacunki Deloitte 2014*).
Oczekiwania nie słabną - urzędy powinny obsługiwać szybciej, a jednostki naukowe sprawniej ewaluować dokonania kadry naukowej, aby właściwie określać plany rozwoju czy ubiegać się o dotacje.

Dane trzeba odpowiednio zapisać, przetworzyć i zarchiwizować. Jeśli proces ten w części obsługiwany jest ręcznie, powoduje to spowolnienie pracy, ryzyko błędu, a nawet utratę informacji. Jakie rozwiązania wdrożyć, aby tę statystykę poprawić i usprawnić pracę podmiotów użytku publicznego? Poznajmy stanowisko ekspertów i opinie instytucji, które z tych rozwiązań już korzystają.

Sprawność i niezawodność procesów komunikacji w szeroko rozumianej gospodarce uzależniona jest od efektywnej logistyki danych i szybkości ich przetwarzania, a te w coraz większym stopniu polegają na możliwościach technologii informatycznych. Systemy ICT i rozwiązania techniczne związane z elektroniczną wymianą danych stanowią dziś nieodzowny element infrastruktury gospodarczej. Rosnący przepływ danych w przedsiębiorstwach, jednostkach administracji publicznej czy sektora naukowego, wymaga dalece bardziej efektywnych niż w tradycyjnym, papierowym obiegu, mechanizmów obsługi strumieni informacyjnych, które w tych obszarach zachodzą.

Czytaj całość artykutłu: http://www.erp-view.pl/wiadomosci/dane_w_rekach_nauki_i_administracji_tracimy_czas_uzywamy_przestarzalych_systemow.html

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl