Designerski showroom okien i drzwi otwarty w Rzeszowie
W środę, 15 marca, przy ul. Krakowskiej 12B w Rzeszowie, nastąpiło oficjalne otwarcie showroomu marki Internorm, austriackiego producenta okien i drzwi. Na stumetrowej ekspozycji można zobaczyć flagowe produkty europejskiego giganta. To pierwszy salon tego producenta na Podkarpaciu.
Internorm to firma rodzinna, która działa na rynku od ponad 85 lat. Całość produkcji odbywa się w czterech zakładach w Austrii. Marka ta jest znana w Europie z jakości oraz innowacyjności. To jej zawdzięczamy między innymi powstanie współczesnego okna PVC czy okien trzyszybowych.
Pierwszy showroom Internorm został otworzony we wrześniu ubiegłego roku w Warszawie. Rzeszowski salon tej marki powstał z inicjatywy podkarpackiej firmy BEMA-Res Nowoczesne Budownictwo, która specjalizuje się w projektowaniu, doborze oraz montażu elementów stolarki okiennej i drzwiowej.
BEMA-Res jest jedną z niewielu firm w Polsce, które oferują specjalistyczne usługi z zakresu tzw. budownictwa pasywnego. W skali regionu jest pionierem w tzw. montażu warstwowym. Polega on na montowaniu okna nie w murze, ale w strefie docieplenia budynku. Zapewnia to znaczną oszczędność ciepła i ogranicza koszty ogrzewania.
Firma posiada m. in. tytuł Ambasadora Budownictwa Pasywnego. - Otrzymaliśmy to wyróżnienie jako pierwszy dystrybutor stolarki. Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku stworzył tę kategorię specjalnie dla nas - wyjaśnia Marek Bednarz, właściciel BEMA-Res. Jak dodaje, część osób zatrudnionych w firmie posiada również prestiżowy certyfikat Rzemieślnika Budownictwa Pasywnego, wydawany przez renomowany Passivhaus Institut w Darmstadt.
Co można zobaczyć w showroomie? Przede wszystkim jeden z najnowszych produktów firmy: okno HF 410 o rdzeniu z ultra-wytrzymałego, klejonego warstwowego drewna konstrukcyjnego. - Internorm raz na kilka lat dostarcza rozwiązanie, które rewolucjonizuje branżę. W latach 60. dwudziestego wieku były to okna PVC, dziś jest to okno o rdzeniu z klejonego drewna - tłumaczy Marcin Ksokowski przedstawiciel Internorm. Klejone warstwowo drewno cechuje wyjątkowa wytrzymałość i niewielki ciężar. Stosuje się je m. in. do budowy wieżowców. Zastosowanie tego materiału w produkcji okien zapewnia niezrównaną stabilność skrzydła, jak i znacznie wyższą izolacyjność termiczną w porównaniu do stosowanej tradycyjnie stali.
W showroomie można znaleźć wiele innych nowinek technologicznych z zakresu tzw. inteligentnego domu: okna z wbudowanymi żaluzjami, bateriami solarnymi, rekuperacją czy rozwiązania z zakresu I-Tec Smart Window, umożliwiające sterowanie stolarką z urządzeń mobilnych.
Nadesłał:
RedPen
|