Dinozaury z Krasiejowa wędrują...


Dinozaury z Krasiejowa wędrują...
2015-06-18
Dinozaury, czyli mieszkańcy JuraParku w Krasiejowie, czasami opuszczają 40-hektarowy kompleks edukacyjny. W najbliższych tygodniach będzie można je spotkać w Opolu i Koszęcinie

- Naszą misją jest edukacja związana z przeszłością naszej planety, dlatego chętnie przyjmujemy zaproszenia do udziału w wydarzeniach, które z jednej strony mają jakiś cel społeczny, z drugiej są dla nas szansą na rozbudzanie pasji do odkrywania niezwykłych dziejów naszej planety  - mówi Karolina Wrona z działu marketingu Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. - Jeszcze w czerwcu wyjeżdżamy do Opola i Koszęcina. W najbliższą niedzielę specjalną ekspozycję będzie można zobaczyć w Centrum Handlowym Turawa. Odkrywanie przeszłości będzie możliwe podczas Wielkiego Charytatywnego Rajdu Rowerowego, który organizowany jest we współpracy z Fundacją Mam Marzenie. Podczas akcji uczestnicy będą spełniać marzenie jednego z podopiecznych tego niezwykłego stowarzyszenia. Z kolei w kolejny weekend, od 26 do 28 czerwca, dinozaury z Krasiejowa wyruszą na nieco dalszą wyprawę. Będzie nią udział w Dniach Śląska. Impreza to trzydniowe święto, podczas którego prezentowane są przeróżne oblicza historycznego Śląska. Nie może tam zabraknąć tam iście śląskiego dinozaura, czyli Silezaura, którego szczątki odkryto w Krasiejowie. W Koszęcinie oprócz mieszkańców JuraParku będzie można zobaczyć zespoły Śląsk, Mazowsze. Podczas drugiego dnia imprezy gośćmi będą Piersi, kabaret Nowaki oraz Tymon Tymański i Robert Brylewski.

Cały 40-hektarowy kompleks przygotowuje się także do sezonu wakacyjnego. – Okres od maja do września to dla nas szczyt sezonu – mówi Karolina Wrona. – Dlatego wraz z początkiem wakacji startuje u nas kąpielisko, gdzie pod opieką ratowników będzie można spędzić wspólnie czas nad wodą. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także plac zabaw. Znajduje się tam jeden z największych małpich gajów w Europie. Miłośników dinozaurów nie trzeba przekonywać do spacerów po olbrzymim kompleksie, w którym można stanąć oko w oko z 200 dinozaurami. Na odkrycie czekają także prehistoryczne oceanarium, kino emocji 5D, pawilon paleontologiczny. Miłośników historii człowieka nie trzeba namawiać do odwiedzin w najmłodszej części kompleksu edukacyjnego w Krasiejowie. Park Nauki i Ewolucji Człowieka czaruje gości nie tylko nowymi technologiami, ale także rejsem wehikułem czasu, który odbywa się na początku i końcu całego zwiedzania. Wyposażeni w specjalne kaski temponauci, czyli podróżnicy w czasie, przeżywają swój rejs do przeszłości oczekując m.in. w specjalnej hali odlotów. Czeka tam na nich prawdziwa kraina nowoczesnych technologii. Interaktywna podłoga, która reagując na przechodzących turystów odkrywa tajemnice całego kompleksu, aplikacja reagująca na ruch, w której możemy się wcielić w naszych prehistorycznych przodków, odkrywając ich potencjał. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w tym interaktywnym muzeum. Na deser czeka spotkanie z rekonstrukcją najstarszej ludzkiej mumii, czyli Oetzi, którą odnaleziono na terenie dzisiejszych północnych Włoch. Czy różni się mocno od swoich krewnych znanych z Egiptu? To tylko jedno z pytań, na jakie poznamy odpowiedź odwiedzając Krasiejów na Opolszczyźnie.

Nadesłał:

a.piwek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl