Dlaczego pijemy wino do obiadu
Z pewnością dziś nikogo nie dziwi widok Francuza, który spożywane posiłki popija nie wodą, ale winem, który w tej części kraju jest tradycyjnym i powszechnie stosowanym trunkiem serwowanym do obiadu. Dlaczego tak się dzieje?
Odpowiedź jest prosta. Wieloletnie badania naukowców z dziedziny chorób układu krążenia jasno pokazują, że spożywane w niewielkich ilościach, ale regularnie wino do posiłku w istotnym zakresie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób serca. Dlatego też często i my, Polacy, sięgamy właśnie po wino do obiadu, nie tylko z powodów czysto smakowych, ale głównie zdrowotnych. Poza tym wino świetnie odpręża, relaksuje, wprowadza w przyjemny stan rozluźnienia (zwłaszcza, jeśli jest zapowiedzią do miłego spędzenia wolnego popołudnia z ukochaną osobą), a także pozbywa kompleksów czy zwalcza trudną dla wielu osób do pokonania nieśmiałość.
Każdy, kto choć raz miał jakikolwiek incydent ze strony swojego układu krążenia i w związku z tym miał do czynienia z lekarzem specjalistą doskonale wie, że oprócz zdrowego stylu życia, to właśnie regularne picie wina będzie dla niego stanowić panaceum na wiele dolegliwości. Mowa oczywiście o niewielkich ilościach czerwonego wina, które w swym składzie zawiera mnóstwo cennych antyutleniaczy, które wywierają nie tylko doskonały wpływ na zdrowie serca, ale i na prawidłową kondycję całego układu krążenia. Dodatkowo prowadzi się szereg badań, które jednoznacznie wskazują, że antyutleniacze mogą uchronić nas przed zachorowaniem na niektóre nowotwory, a także zapewnią szczupłą sylwetkę. Kalorie, które zyskujemy podczas picia wina ulegają rozkładowi w pierwszej kolejności, a co za tym idzie, organizm nie magazynuje ich pod postacią tkanki tłuszczowej. Mało tego, ostatnie doniesienia dowodzą, że regularne picie wina, ale w umiarkowanych ilościach może istotnie zapobiec chorobie alkoholowej!
Dlatego z powodzeniem możemy brać przykład od naszych zachodnich sąsiadów i pijąc regularnie, ale niewielkie ilości wina, zwłaszcza tego czerwonego wzmocnimy swoje serce. Musimy przy tym także pamiętać o zdrowej diecie, wystarczającej ilości snu oraz aktywności fizycznej, a z pewnością to wszystko sprawi, że zapewnimy sobie długowieczność.
Więcej przydatnych informacji na temat kuchni, zwyczajów i gotowania znajdą Państwo w dzienniku kulinarnym
Nadesłał:
brenna
|