Do kogo trafią tytuły „Człowiek z Energią”? X Kongres Nowego Przemysłu już za dwa tygodnie
Kongres Nowego Przemysłu to organizowana od 10 lat konferencja poświęcona strategicznym zmianom zachodzącym w polskim sektorze energii. Celem Kongresu jest wspieranie pozytywnych inicjatyw i działań wpływających na zmiany w sektorze energetycznym, gazowym i paliwowym.
X Kongres Nowego Przemysłu odbędzie się 16-17 października 2013 r. w Warszawie.
Pierwszego dnia X Kongresu Nowego Przemysłu odbędzie się uroczystość wręczenia wyróżnień „Człowiek z Energią”. Redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl chcą uhonorować osoby, których praca, idee i poglądy istotnie wpłynęły w ostatnich 10 latach na kształt polskiego sektora energetyczno-paliwowego i wytrzymują próbę czasu.
Lista 25 nominowanych do tytułu „Człowiek z Energią” jest już znana, zakończyło się także głosowanie internautów. Będzie ono jednym z ważnych kryteriów podczas ostatecznego wyboru 10 laureatów.
Wśród wytypowanych do tytułu „Człowiek z Energią” znajdują się:
· Mirosław Bieliński, prezes spółki Energa zarządzającej Grupą Energa
· Jan Chadam, prezes Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System
· Andrzej Czerwiński, poseł na Sejm z ramienia PO
· Mirosław Dobrut, prezes Izby Gospodarczej Gazownictwa
· Grzegorz Górski, prezes GDF SUEZ Energia Polska
· Aleksander Grad, od roku 2007 do roku 2011 minister Skarbu Państwa, prezes PGE EJ 1
· Mirosław Gryszka, przez ponad dekadę dyrektor krajowy ABB w Polsce
· Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen
· Jan Kurp, współtwórca Południowego Koncernu Energetycznego
· Dariusz Lubera, prezes TAURON Polska Energia
· Henryk Majchrzak, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych
· Władysław Mielczarski, profesor, pracownik Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej
· Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos
· Grzegorz Onichimowski, prezes Towarowej Giełdy Energii w latach 2002-12
· Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki w latach 2007-2012
· Jan Popczyk, profesor, pracownik naukowy i dydaktyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach
· Wiesław Różacki, dyrektor wykonawczy Hitachi Power Europe na Polskę
· Joanna Strzelec-Łobodzińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki w latach 2008-11, była prezes Kompanii Węglowej i TAURON Polska Energia
· Michał Szubski, były prezes spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo
· Klemens Ścierski, były minister przemysłu i handlu
· Filip Thon, prezes zarządu RWE Polska
· Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki
· Piotr Woźniak, wiceminister środowiska i Główny Geolog Kraju
· Krzysztof Zamasz, prezes zarządu Enea
· Krzysztof Żmijewski, profesor Politechniki Warszawskiej.
Wręczenie wyróżnień nastąpi podczas gali wieńczącej pierwszy dzień X Kongresu Nowego Przemysłu, 16 października w warszawskim hotelu Sheraton.
***
Tematyka sesji inauguracyjnej X Kongresu Nowego Przemysłu obejmuje politykę energetyczną Unii Europejskiej (aktualne cele i założenia, wspólny rynek energii a bezpieczeństwo energetyczne Wspólnoty, wpływ założeń polityki klimatyczno-energetycznej na perspektywy rozwoju gospodarek krajów członkowskich, sytuacja w przededniu Szczytu Klimatycznego) oraz politykę energetyczną Polski (rola państwa w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego kraju, fakty i pożądane działania, obszary i poziom zaangażowania państwa w sektorze paliwowo-energetycznym, polityka energetyczna Polski wobec celów i oczekiwań Unii Europejskiej, nowy miks energetyczny dla Polski w związku z weryfikacją polityki energetycznej i debatą nad rozwiązaniami klimatycznymi po roku 2020 oraz energetyka atomowa – rewizja terminu czy zamrożenie projektu?).
Wśród pozostałych tematów pierwszego dnia X Kongresu Nowego Przemysłu znajdują się m.in.: nowe regulacje dla sektora energii, inteligentna energetyka, polityka ochrony klimatu a emisja CO2, scenariusze dla gospodarki, inwestycje w sektorze wytwarzania energii oraz inwestycje liniowe w energetyce.
Drugi dzień X Kongresu Nowego Przemysłu to panele i dyskusje o scenariuszach dla rynku gazu, energetyce jądrowej, gazie łupkowym, energetyce odnawialnej w nowych realiach oraz górnictwie i energetyce.
Kongres Nowego Przemysłu to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Poświęcony jest strategicznym zmianom zachodzącym w polskim sektorze energii (energetyka/gaz).
Organizatorem Kongresu Nowego Przemysłu jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl.
Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się pod adresem:
http://www.wnp.pl/konferencje/2124.html
###
Informacje o Grupie PTWP SA:
Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.
Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl oraz serwis gieldarolna.pl.
W kwietniu br. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.
Zapraszamy na stronę www.ptwp.pl.