Domek w górach czy nad morzem? Letnie inspiracje od Kaczkan
Niezależnie od tego, czy preferujecie spędzać urlop wypoczywając na piaszczystych plażach, czy podziwiając górskie krajobrazy, z podłogami Kaczkan możecie nadać swoim wnętrzom charakteru rodem z domków letniskowych położonych zarówno nad morzem, jak i w górach oraz czuć wakacyjną atmosferę cały rok!
Jak pokazują statystyki, najczęściej wybieranymi wakacyjnym destynacjami są kraje z dostępem do morza. Wśród nich możemy wyróżnić bardzo modną w ostatnim czasie Albanię, Chorwację, Grecję i Hiszpanię. Spora część z nas od błogiego relaksu preferuje jednak aktywny wypoczynek, podczas którego zdobywa górskie szczyty. Jeśli ta forma spędzania urlopu bardziej Wam odpowiada, możecie wybrać się w Tatry, Bieszczady czy Pieniny. Uwzględniając Wasze wakacyjne upodobania, firma Kaczkan podpowiada jak zaaranżować wnętrza, aby przez dwanaście miesięcy czuć się w swoim lokum, jak w ulubionym domku letniskowym.
Kraina słońca
Słoneczne, piaszczyste plaże, morskie kurorty, kolorowe napoje z palemką – taki obraz pod powiekami ma wielu z nas, w czasie oczekiwania na nadejście lata i wyjazd na upragniony urlop. Jak się jednak okazuje, dzięki przeniesieniu wakacyjnych motywów do domu, możemy czuć się jak w dalekiej podróży znacznie dłużej, niż przez kilkanaście dni. Ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie wnętrz w konwencji Hampton. Styl ten łączy w sobie klasyczne elementy wystroju spotykane w nowojorskich rezydencjach z akcentami kojarzącymi się z nadmorskim wypoczynkiem: marynistycznymi motywami, kolorystyką piasku i morza oraz ozdobami z wikliny i muszli. Aranżacje tego typu są wyjątkowo dekoracyjne oraz przypominają o wspaniałych chwilach spędzonych na wybrzeżu. Intrygującym zwieńczeniem takich stylizacji mogą być podłogi firmy Kaczkan w wybarwieniu Alaska. Jasny, stonowany kolor desek doskonale będzie komponował się białymi, klasycznymi meblami oraz z odcieniem wzburzonego morza. Podłoga Alaska wykonana jest na bazie proParkietu, a następnie pokryta lakierem UV, co stanowi o jej długowieczności, świetnych parametrach użytkowych oraz unikalnym wyglądzie. Proces lakierowania nadaje podłodze nasyconego koloru, jednak nie przyćmiewa naturalnego rysunku słojów, pozostawiając deski wyjątkowo piękne.
Górska wyprawa
Zwolennicy naturalnych krajobrazów – górskich pejzaży, dziewiczych lasów, czy z wolna płynących strumyków mogą pokusić się o urządzenie swoich wnętrz w klimacie górskiej chaty. Aby nadać swoim aranżacjom sielskiego charakteru, wystarczy wprowadzić do nich naturalne elementy wykończeniowe, głównie drewno. Firma Kaczkan oferuje bogaty asortyment desek, którymi możemy wyłożyć zarówno podłogę, jak i ściany, wnosząc do wnętrza charakterystyczny górski wyraz. Jeśli chcemy uzyskać spójny wystrój, powinniśmy rozważyć wybór jednakowych desek na wszystkie powierzchnie. Możemy tego dokonać wybierając na podłogę deski z kolekcji Colours of the Nature lub niektóre propozycje z linii Colours of the World, natomiast na ściany deski Wall of Wood. We wnętrzach powstałych z fascynacji górskimi domkami świetnie zaprezentują się podłogi wykończone białym olejem, które za sprawą swojego łagodnego, naturalnego wybarwienia wniosą do lokum bardzo ciepły, klimatyczny charakter. Dzięki olejowaniu deski spełniają wysokie wymogi jakości, trwałości, odporności na wodę i zabrudzenia. Ponadto, dębina pokryta olejem białym efektownie rozjaśnia pomieszczenie, pełniąc łagodne tło dla kolorów dominujących w tradycyjnych górskich wnętrzach – czerwieni i zieleni oraz wszechobecnych motywów zwierzęcych i roślinnych. Jeśli zaś preferujemy nowocześniejszą odsłonę górskich aranżacji, możemy zrezygnować z typowych elementów wyposażenia zastępując je prostymi meblami i nowoczesnymi dekorami. Nie możemy jednak zapomnieć o drewnie na podłodze i ścianach.
Klimat letnich nadmorskich rezydencji czy urok górskich chatek? To w jakim stylu urządzicie swój dom, zależy wyłącznie od Was. Niezależnie jednak od tego, które inspiracje bardziej do Was przemawiają, razem z naszymi pomysłami możecie przez dwanaście miesięcy czuć się w swoim domu jak na urlopie!
Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl
Kaczka 30 lat „ Bez rzemiosła nie ma designu”
Historia
Zakład produkcji drzewnej Kaczkan powstał w 1987 roku.
Założycielami firmy byli śp. Henryk Kaczkan oraz jego syn Józef Waldemar Kaczkan. Pierwotnie przedsiębiorstwo posiadało jeden zakład produkcyjny w Kiełkutach, gdzie wytwarzano wyłącznie wyroby tartaczne. Po niespełna 10 latach do asortymentu firmy dołączyły wyroby gotowe.
W 2002 roku w Klonowym Dworze powstał drugi zakład produkcyjny, w którym obecnie mieści się bardzo innowacyjna fabryka wyrobów gotowych. Za sprawą dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej, w 2006 firma Kaczkan wzbogaciła się o nowoczesne linie technologiczne do produkcji parkietu dwuwarstwowego.
Wysoki popyt na premierowe produkty skutkował zwiększeniem zapotrzebowania na półfabrykaty, dlatego w 2010 roku firma Kaczkan wybudowała nowy tartak, zamknięty w jednym ciągu produkcyjnym.
W 2012 roku rodzinne przedsiębiorstwo otworzyło fabrykę podłóg dwuwarstwowych o wysokim zaawansowaniu technologicznym, co nadało marce nowej jakości oraz pozwoliło znacznie rozszerzyć asortyment.
Rodzinny biznes
Założyciele firmy - śp. Henryk Kaczkan oraz Józef Waldemar Kaczkan, przez lata przekazywali swoją wiedzę oraz dzielili się doświadczeniem związanym z drewnem i jego obróbką ze swoimi najbliższymi.
Obecnie w rozwój przedsiębiorstwa zaangażowane jest trzecie pokolenie, które dumnie reprezentuje dorobek swoich przodków. Wartości i zasady rodzinnego przedsiębiorstwa przekazywane z pokolenia na pokolenie od 30 lat wzbudzają respekt i zaufanie wśród klientów.
Misja firmy
Firma Kaczkan powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Celem rodzinnego przedsiębiorstwa jest zaspakajanie nawet najbardziej wyrafinowanych gustów klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami o najwyższej jakości.
Jakość
Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg Kaczkan pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym.
Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska.
Wyróżnienia
Najwyższą jakość oferowanych przez firmę Kaczkan produktów potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Firma Kaczkan otrzymała także liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu i Orły Eksportu.
Asortyment
Wprowadzenie przez firmę Kaczkan innowacyjnych linii technologicznych przełożyło się zarówno na wysoką jakość oferowanych produktów, jak i na ich estetykę.
Aktualnie w asortymencie rodzinnego przedsiębiorstwa znajdują się produkty przyjazne tradycjonalistom – parkiety lite i deski podłogowe oraz amatorom nowoczesności – parkiety dwuwarstwowe. W przypadku nowoczesnych podłóg, klient ostateczny ma możliwość stworzenia indywidualnego produktu pod względem wymiaru, koloru, struktury, gatunku oraz klasy drewna.
Roczna produkcja podłóg dwuwarstwowych w firmie Kaczkan wynosi 900 000 m kw., a podłóg litych 200 000 m kw.
Dystrybucja
Produkty firmy Kaczkan dostępne są na polskim oraz zagranicznym rynku. Blisko 90% podłóg trafia do następujących krajów: Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Holandia, Anglia, Australia, Irlandia, Hiszpania, Litwa, Słowenia, Dania, Monako, Francja, Estonia, Rosja, Austria i Ukraina.
Nadesłał:
E.C.H.O. Communications
|