2013-10-29
Połączenie łazienki z sypialnią to nowatorskie i modne obecnie rozwiązanie architektoniczne. Sprawia, że sypialnia przestaje być jedynie miejscem do spania, a staje się przestrzenią relaksu i odpoczynku. Natomiast łazienka z wygodną głęboką wanną Ofuro zmienia się w pokój kąpielowy.
Sypialnia z pokojem kąpielowym
Aby cieszyć się maksymalnym komfortem i wygodą, a także mieć zapewniony intymny klimat warto połączyć sypialnię z łazienką. Choć dziś często zwykła niewielka łazienka nie wystarcza. Coraz modniejsze i pożądane, z racji wielu trudów i wycieńczających wyzwań codzienności, stają się pokoje kąpielowe. Połączenie pokoju kąpielowego, w którym znajdzie się wygodna głęboka wanna, z sypialnią, daje poczucie bezpieczeństwa, relaksu, a także świadomości, że nikt nie przeszkodzi nam w odpoczynku.
Te dwie intymne strefy w XXI wieku stały się oazami, w których możemy wypocząć. Coraz częściej porównujemy je do domowego SPA. Wiele osób stawia także na prawdziwy kilkudniowy pobyt w SPA, w którym specjaliści zajmą się ciałem oraz duszą. Aby zapewnić sobie klimat domowego SPA idealna będzie wanna do kąpieli Ofuro.
Wanna Ofuro – relaks w pełni
Modne niegdyś wanny z hydromasażem oraz jacuzzi, ustępują dziś wannom tradycyjnym, ale jednak o nietypowych kształtach czy udogodnieniach, dzięki którym kąpiel staje się wyjątkowym zabiegiem relaksacyjnym. Inspiracją dla najbardziej wygodnego pokoju kąpielowego może być wanna Ofuro. To głęboka na 80 cm wanna, a więc dwa razy wyższa niż standardowe wanny łazienkowe. W środku jest ona specjalnie wyprofilowana, tak, że siedzimy w niej jak w fotelu. Zanurzamy się aż po samą szyję.
Relaksujące olejki zapachowe czy pielęgnujące sole kąpielowe sprawią, że kąpiel Ofuro zadziała jak kąpiel odnowy, oczyszczająca zarówno ciało jak i duszę. Inspiracje warto czerpać z profesjonalnych gabinetów SPA. Relaksująca muzyka, światło świec, piękne zapachowe olejki – to wszystko działa na nasze zmysły. Urządzając własny pokój kąpielowy zadbajmy o takie szczegóły.
Profesjonalna kąpiel Ofuro w japońskim stylu
Zanim jednak zdążymy zaaranżować własną przestrzeń SPA w domu, możemy wypróbować profesjonalnej kąpieli Ofuro w japońskim stylu. W Polsce tylko jeden kompleks SPA oferuje ten niesamowicie relaksujący zabieg. W Manor House SPA w Chlewiskach, w Pałacu Odrowążów, zaaranżowano pokoje gościnne łączone z eleganckimi łazienkami SPA. Pokoje Ofuro, bo taką noszą nazwę, zapewniają komfortowy wypoczynek i duchową odnowę.
Rodzaje kąpieli Ofuro możemy dobrać według naszych potrzeb, a konsultanci i eksperci Studia Odnowy Biologicznej doradzą najbardziej odpowiednią. Można wybierać spośród siedmiu rodzajów. Przykładowe to:
* Kąpiel odżywcza miodowo-mleczna z cytrusami - dodaje energii, nawilża i wygładza skórę. Skóra po kąpieli stanie się miękka i delikatna. Użyte w kąpieli cytrusy wspaniale relaksują i uspokajają, a zapach aromatycznych świec odpręża organizm.
* Kąpiel w korzennych miodach pitnych z grejpfrutem i herbatą - wytwarzana według staropolskich receptur z miodu dodaje energii i działa na skórę ujędrniająco. Użyty w kąpieli grejpfrut uczyni skórę bardziej sprężystą oraz zrelaksuje i uspokoi. Kamienna czarka gorącego miodu pitnego uzupełni doznania.
* Kąpiel w roztworze srebra koloidalnego i nadtlenku wodoru - srebro koloidalne i nadtlenek wodoru mają bardzo silne właściwości dotleniające, antyseptyczne i dezynfekujące. pozwala odzyskać skórze zdrowy wygląd, wzmacnia odporność i reguluje funkcje skóry, natomiast dodana do kąpieli soda oczyszczona wygładzi i nawilży skórę, a olejek z limetki tonizuje skórę przywracając jej naturalne pH, jednocześnie kojąco działa na układ nerwowy.
Ceny wymienionych kąpieli zaczynają się od 110 zł.
Japoński rytuał kąpieli Ofuro – omawia Małgorzata Przydacka, ekspert Studia Odnowy Biologicznej Manor House SPA Chlewiska
„Japończycy rozpoczynają rytualną kąpiel Ofuro od obmycia ciała letnią woda. Późniejsze, powolne zanurzenie w aromatycznej wodzie z solami lub olejkami w głębokiej na 80 cm wannie, w stosunkowo wysokiej temperaturze 38 - 42 stopni Celsjusza, staje się oczyszczającym, ogromnie miłym przeżyciem. Po kilkunastominutowym pobycie w wannie trzecim krokiem kąpieli ofuro jest spłukiwanie ciała na przemian zimną i ciepłą wodą, tak jak w kuracji Kneippa. Do tego kroku przygotowano deszczownię umieszczoną nad głową zażywającego kąpiel, z której niczym ulewny deszcz poleci woda. Czwarty krok to nacieranie ciała delikatnymi balsamami i owinięcie go miękką bawełnianą yukatą, znajdującą się w łazience. Całość rytuału dopełni wypicie zdrowotnej herbatki z pokojowego barku SPA. Japończycy twierdzą, że kąpiel ofuro oczyszcza nie tylko ciało, ale również i duszę.”