Dostojne kościoły z Podgórza – warsztaty w Bonarce


2014-09-11
Już w najbliższy weekend rusza druga edycja rodzinnych warsztatów podgórskich organizowanych w Bonarce. Uczestnicy najbliższych zajęć (sobota 13 września) poznają historię świątyń Podgórza. Udział jest bezpłatny.

Kościół św. Benedykta to najmniejszy krakowski kościół powstały w XII lub XIII w., a kościół św. Józefa to z kolei jeden z najpiękniejszych małopolskich neogotyckich świątyń. Jakie jeszcze tajemnice skrywane są w tych budynkach? Jakie historie wiążą się z nimi oraz pozostałymi kościołami znajdującymi się w Podgórzu? O tym dowiedzieć się będzie można podczas pierwszych zajęć organizowanych w Bonarce 13 września w ramach cotygodniowych podgórskich warsztatów przeznaczonych dla całych rodzin.

 

Dzięki pomysłowości animatorek z Domu Kultury Podgórze na uczestników czekać będzie atrakcyjny program zajęć, składający się z krótkiego teoretycznego wprowadzenia oraz rozbudowanego modułu kreatywnych aktywności, pobudzających wyobraźnię i pozwalających na spojrzenie na podgórskie świątynie w zupełnie innym świetle - jako miejsca pełne fascynujących dzieł sztuki oraz wciągających opowieści. Jednym z punktów będą zajęcia malowania na szkle oraz układania witraży z kolorowych folii. Autorzy najciekawszych projektów mogą liczyć na atrakcyjne upominki.

Warsztaty odbędą się na poziomie 0. w dwóch turach, o 12 oraz o 15.30. Otwierają one jesienny cykl cosobotnich spotkań, poświęconych Podgórzu i jego urokliwym historiom. Do końca października uczestniczyć będzie można w różnorodnych zajęciach, których tematami przewodnimi będą m.in.: ludwinowskie tango, postać Tadeusza Kantora czy wreszcie budynek starej szkoły, w którym obecnie mieści się siedziba Domu Kultury.

Warsztaty są częścią szerokiej podgórskiej strategii realizowanej przez Bonarkę od początku 2014 roku. Za cel stawia ona sobie przybliżenie tej niezwykłej dzielnicy Krakowa, wciąż jeszcze mało znanej wśród mieszkańców miasta. Podgórze, pełne wciągających historii i fascynujących osobistości zasługuje na szerszą promocję. I tego właśnie zadania podjęła się Bonarka wraz z szeregiem lokalnych organizacji oraz stowarzyszeń.

Nadesłał:

bezstronny22

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl