Dr Lucas na Przystanku Woodstock
Przystanek Woodstock to duże przedsięwzięcie plenerowe, wymagające odpowiedniego zaplecza medycznego z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.
Przystanek Woodstock 2013 rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa łącznie do niedzieli 4-go sierpnia 2013. Impreza ta, odbywająca się w Kostrzynie nad Odrą już po raz dziesiąty, to duże przedsięwzięcie plenerowe, wymagające odpowiedniego zaplecza medycznego z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Na terenie koncertu oraz całego miasta pojawią się Zespoły Ratownictwa Medycznego, powstanie szpital polowy, kilkanaście punktów medycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt ratujący życie. Powołane zostaną również specjalne ekipy – patrole medyczne, wspierające stacjonarne punkty medyczne.
Profesjonalna pomoc wykwalifikowanych służb ratowniczych może oszczędzić wielu stresujących momentów podczas imprezy. Punkty medyczne zostaną zlokalizowane w widocznych miejscach w oznakowanych namiotach. W skład jednego punktu wchodzą Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy z Polski i Niemiec.
Tegoroczne zabezpieczenie Miasta Kostrzyna nad Odrą - mieszkańców oraz uczestników festiwalu Przystanek Woodstock - już po raz kolejny opieką medyczną otacza Nowy Szpital oraz Samorząd Miasta wraz z służbami i instytucjami współpracującymi: Policją i Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Ratownikom pomogą także specjalistyczne zestawy LIFEPAK15 oraz LIFEPAK20, a także urządzenia do kompresji klatki piersiowej LUCAS2. Automatyzacja obsługi medycznej pozwala zaoszczędzić cenne minuty w sytuacji, gdy zagrożone jest ludzkie życie.
Zestawy jakie będą znajdować się w karetkach to nowoczesne urządzenia przeznaczone przede wszystkim do ratowania życia, ale także do diagnostyki. Lifepak może być także użyty do pomiaru parametrów pacjenta w zakresie EKG, nieinwazyjnego ciśnienia krwi (NIBP), saturacji (SpO2), kapnometrii (EtCO2) czy temperatury, natomiast Lucas służy do kompresji klatki piersiowej w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia - wyjaśnia Wojciech Kowalski z Physio-Control.
Nowy Szpital we współpracy z Burmistrzem Miasta Kostrzyna nad Odrą będzie zabezpieczać wraz z ratownikami medycznymi, a także z zespołami ratownictwa wodnego wszystkich odwiedzających w tych dniach Miasto Kostrzyn nad Odrą. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, podejmujemy szereg działań mających na celu prawidłowe zapewnienie dostępu do świadczeń medycznych - mówi Katarzyna Lebiotkowska - Prezes Zarządu Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą. Zmienia się całkowicie organizacja pracy personelu naszego Szpitala. Zapewniamy większą liczbę zespołów ratownictwa medycznego, organizujemy dodatkowe punkty, gdzie w razie potrzeby zarówno mieszkańcy jak i uczestnicy koncertów uzyskają profesjonalną pomoc medyczną.
Nadesłał:
s.wozniak
|