Drewno i kamień. Projekt wnętrza: MGN Pracownia Architektoniczna


Drewno i kamień. Projekt wnętrza: MGN Pracownia Architektoniczna
2017-10-19
Szlachetne materiały, proste formy mebli, stonowana kolorystyka – oto przepis na wnętrze, które nieprędko wyjdzie z mody i zawsze będzie wyglądało elegancko.

Takie właśnie jest prezentowane mieszkanie. Jego właściciele inspiracje do wystroju  przywieźli z…podróży, a konkretnie z hoteli, w których się zatrzymywali, zwiedzając świat. Przebywając w nich, zaobserwowali, że im solidniejsze jest wykończenie, tym pokoje  szykowniej się prezentują. I wtedy pomyśleli, że podobnie powinno wyglądać ich nowe mieszkanie. Nie chcąc jednak popełnić kosztownych błędów aranżacyjnych, zwrócili się do Małgorzaty Górskiej - Niwińskiej z Pracowni Architektonicznej MGN z prośbą o fachową pomoc w projekcie.

Projektantka, przeglądając plany, od razu zauważyła, że wnętrze ma niekorzystny układ i zasugerowała, żeby go poprawić. Deweloper przewidział bowiem korytarz o powierzchni nieproporcjonalnie dużej w stosunku do sąsiednich pomieszczeń. Gdyby go zmniejszyć, można by zyskać niezwykle przydatną garderobę oraz przerobić WC na drugą łazienkę z kabiną prysznicową. Gospodarze bez namysłu zaakceptowali ten pomysł i niezwłocznie przystąpili do przestawiana ścian.

Po uciążliwym remoncie nadszedł czas na aranżację. Głównym założeniem było, żeby wykreować wnętrze, które nie opatrzy się szybko i będzie się dobrze prezentować także za dziesięć czy dwadzieścia lat. Zdecydowano się więc na stonowaną kolorystykę i proste, pozbawione ekstrawagancji meble dobrej jakości, a do wykończenia ścian i podłóg wybrano kamień oraz drewno – materiały trwałe, które pięknie się starzeją, nabierając z wiekiem szlachetnej patyny. I tym sposobem został osiągnięty dokładnie taki efekt, o jaki chodziło.  

Salon

W salonie dominuje szaro-biała kolorystyka. Taką barwę mają ściany, zasłony oraz obicia sofy i krzeseł. Wnętrze nie wydaje się jednak chłodne, co jest zasługą ocieplającego aranżację drewna, z jakiego jest podłoga i część mebli.

Przepastna narożna kanapa to wymarzone miejsce do błogiego wypoczynku zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Na ścianach – grafiki przywożone na pamiątkę z podróży.

Gospodarze zadbali o miejsce do przyjmowania gości. Duży stół po rozłożeniu staje się jeszcze większy, tak że może przy nim usiąść nawet dwanaście osób. Jego blat dobrze oświetlają dwie lampy ze złotym środkiem, od którego efektownie odbija się światło.

Za ścianą, wyłożoną płytą meblową fornirowaną pięknie usłojonym drewnem orzechowym, kryje się garderoba, wygospodarowana z wielkiego pierwotnie korytarza.

Kuchnia

Otwarta kuchnia z szafkami o gładkich frontach zlewa się z tłem ściany, nie dominując w strefie dziennej. Od strony strefy wypoczynkowej zasłania ją ścianka, na której powieszono telewizor.

Zabudowa kuchenna z wyspą oraz szafkami dolnymi i dwoma rzędami górnych, zakończonych po bokach wysokimi słupkami, zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Blaty i okładzina ściany są z granitu.

 Łazienki

Do wykończenia łazienki użyto szlachetnych materiałów. Ściany i podłogę wyłożono marmurem. Szafkę i obudowę wanny zrobiono z płyty meblowej fornirowanej drewnem orzechowych, które dodaje przytulności wnętrzu. 

Szafka z umywalkę została podwieszona do ściany, dzięki czemu ten masywny mebel wygląda na mniejszy i lżejszy, niż jest w rzeczywistości. W drugiej łazience, powiększonej kosztem przedpokoju uwagę zwraca bardzo dekoracyjna cyprysowa mozaika. Resztę ścian i podłogę wyłożono dużymi płytkami gresu w szarym kolorze. W tym samym odcieniu jest blat, w którym osadzono umywalkę.

Sypialnia

Ścianę za tapicerowanym wezgłowiem łóżka zdobi tapeta w delikatny, geometryczny wzór oraz płyta fornirowana orzechem. Zamiast stojących lampek nocnych – dwie lampy sufitowe, zwisające nisko po obu bokach łóżka. To ostatnio bardzo modne rozwiązanie.

 

W nieproporcjonalnie długim pomieszczeniu starczyło miejsca na pojemne szafy, którymi zabudowano duże fragmenty dwóch ścian. Na brak schowków właściciele nie mogą więc narzekać…

Nadesłał:

DT MEDIA

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl