Drugi odcinek bajki Atopowi Bohaterowie już dostępny!
Jak wytłumaczyć maluchowi że nie może tak jak jego rówieśnicy od czasu do czasu zjeść czekolady czy pysznego batona? Jak nauczyć go wytrwałości? Jakie emocje mu towarzyszą? Na te pytania odpowiada Smak wytrwałości - drugi odcinek bajki terapeutycznej Atopowi Bohaterowie.
Atopowe zapalenie skóry to choroba, z którą mierzy się w Polsce coraz więcej dzieci. Jednym z wielu ograniczeń związanych z AZS jest konieczność przestrzegania specjalistycznej diety.
Odpowiednia dieta jest elementem, na który osoby cierpiące z powodu atopowego zapalenia skóry powinny zwrócić szczególną uwagę. Dieta eliminacyjna dotyczy często pokarmów, postrzeganych jako te najlepsze, najsmaczniejsze, za którymi zarówno dzieci, jak i dorośli przepadają. I które mogą powodować zaostrzenie objawów AZS …
Zrezygnowanie z batoników, cukierków, ciast czy lizaków często wiąże się z codzienną, wewnętrzną batalią. Jest to szczególnie dotkliwe w przypadku takiej sytuacji społecznej jak np. urodziny kolegi z klasy czy rodzinne spotkanie, gdzie zwykle pyszności nie brakuje.
Drugi odcinek bajki Atopowi Bohaterowie opowiada właśnie o jednej z takich sytuacji. Główny bohater – pięcioletni Emil, spędza czas na urodzinach kolegi, otoczony smakołykami których nie może jeść. Poza wewnętrzną walką z chęcią zjedzenia niedozwolonej przekąski, Emil musi zmierzyć się również z uczuciem gniewu i odmienności. Czy chłopiec ulegnie pokusie, sięgnie po zakazany owoc? Kto przyjdzie mu z pomocą?
Bajka Atopowi Bohaterowie jest efektem współpracy z rodzicami małych atopików, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą dzieci. Dlatego to właśnie ich przepis na pyszny deser dla Atopowego Bohatera znalazł się w treści Smaku wytrwałości.
Drugi odcinek bajki jest dostępny już teraz na www.atopowibohaterowie.pl.
Organizatorem kampanii „Atopowi Bohaterowie” jest marka Emolium®, dla której ważna jest poprawa komfortu życia osób z przykrymi dolegliwościami skórnymi, w tym m.in. AZS. Partnerami akcji są: Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Nadesłał:
Nepentes
|