Dyplomowani logistycy
Od nowego roku akademickiego studenci Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu będą mogli uzyskać dyplom ukończenia kursu z obsługi iScala, jednego z najbardziej zaawansowanych funkcjonalnie systemów logistycznych.
Certyfikat będzie nie tylko potwierdzeniem zdobytej wiedzy o samym oprogramowaniu, ale także ułatwi młodym logistykom start na rynku pracy. WSL jest jedną z pierwszych uczelni w Polsce, która w tak szerokim zakresie wykorzystuje najnowocześniejsze informatyczne systemy biznesowe w procesie dydaktycznym.
Program iScala umożliwia przedsiębiorstwom zwiększenie skuteczności sprzedaży, zapewnienie doskonałej obsługi klienta i podejmowanie przemyślanych decyzji gospodarczych. Dzięki temu, że studenci pracują w tym systemie, wiele zagadnień, z jakimi zapoznają się podczas akademickich zajęć, zyskuje wymiar praktyczny. Konkretne problemy omawiane są bowiem w profesjonalnym programie odzwierciedlającym rzeczywiste środowisko biznesowe. Poza tym, iScala przygotuje ich nie tylko do pracy z tym systemem, ale również do obsługi jakiegokolwiek innego, na którym codziennie pracują logistycy na całym świecie (na przykład SAP, Movex, IFS, Axapta).
Tym samym studenci WSL już w czasie studiów poznają kluczowe pojęcia stanowiące codzienność przedsiębiorstw produkcyjnych. Teraz, poza wiedzą będą mogli pochwalić się dyplomem ukończenia kursu z obsługi iScala.
- Chcemy, aby studenci opuszczając mury uczelni, otrzymali dokument potwierdzający znajomość organizacji klasy MRP II (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa), dzięki temu firmy, które starają się działać lub zmierzać w kierunku tego modelu organizacji, przyjmując do pracy absolwentów WSL mają pewność, że wdrożenie takiego pracownika jest znacznie mniej czasochłonne i kosztowne – wyjaśnia Robert Pawlak, z firmy L-Systems, specjalizującej się we wdrożeniach systemu iScala.
Aby otrzymać certyfikat nie wystarczy jednak tylko zaliczyć zajęć. Warunkiem jest uzyskanie przynajmniej oceny dobrej z ćwiczeń prowadzonych z wykorzystaniem systemu. Wystawiane będą dwa typy dyplomów: podstawowy (dla zajęć trających od 16 do 23 godzin lekcyjnych) i rozszerzony (dla zajeć trwających powyżej 24 godzin lekcyjnych). Osobami upoważnionymi do wystawiania certyfikatów są specjalnie przeszkoleni wykładowcy WSL legitumujacy się dyplomem edukacyjnego trenera systemu iScala.
- Dodatkowym atutem kursu jest to, że odbywa się on podczas zajęć lekcyjnych i jest bezpłatny – mówi R.Pawlak.
Wyższa Szkoła Logistyki jest jedną z pierwszych uczelni w Polsce, która w tak szerokim zakresie wykorzystuje informatyczne systemy biznesowe w procesie dydaktycznym. Trwają również wspólne prace WSL i L-Systems nad przygotowaniem skryptu „Zarządzanie procesowe w zintegrowanych systemach informatycznych na przykładzie systemu iScala”. Pierwsze egzemplarze publikacji pojawią się już w nowym roku akademickim.
- Wyższa Szkoła Logistyki konsekwentnie wprowadza do dydaktyki najpopularniejsze systemy informatyczne, wspomagające pracę logistyków – mówi Wojciech Zalewski rzecznik prasowy WSL – Studenci uczą się już w oparciu o systemy: iScala, SAP, Qguar, Graffiti.
Nadesłał:
kmatysik
|