Dzikie źródła wiedzy
Capgemini Wrocław zabrało studentów na lekcję programowania… w środek lasu
Prawie 300 studentów odważyło się zgłosić do udziału w IT Survivalu, programie edukacyjnym Capgemini Software Solutions Center, który rzucił młodym ludziom niełatwe wyzwanie. Z kilkuset śmiałków wybrano 36 najodważniejszych, którzy spędzili weekend w środku lasu, gdzie odkrywali dziką naturę programowania.
Niekonwencjonalne narzędzia edukacji są obecnie w środowisku studentów bardzo pożądane. Nauka z podręczników, przesiadywanie w uniwersyteckiej ławce czy słuchanie wykładów w zatłoczonej sali z pewnością nie działa na korzyść przekazywanego, czasem niełatwego, materiału. Co więc zrobić, aby studenci chętniej chłonęli wiedzę i sami sięgali po jeszcze nieodkryte sfery nauki? Zabrać ich do lasu! IT Survival, organizowany przez Capgemini Wrocław, był trzydniowym programem wyjazdowym opartym na intensywnym szkoleniu oraz wykładach z branży IT, połączonych z integracją w terenie. W programie IT Survivalu znalazło się wiele wykładów i zajęć praktycznych, do których studenci politechnik na co dzień nie mają dostępu – mówi Tomasz Szala – ekspert Capgemini odpowiedzialny za merytoryczną część IT Survivalu – była to więc dla nich szansa, żeby zobaczyć, jak wygląda praca w branży oraz zagłębić się w temat innowacji i nowinek technologicznych, nad którymi pracujemy.
36 uczestników walczyło o niebagatelną nagrodę – możliwość zdobycia cennej merytorycznej wiedzy z dziedziny programowania, a także szansę na umowy o pracę z Capgemini,. – Pomimo bardzo szerokiego materiału i krótkiego czasu warsztatów, czuję, że rozwinąłem już posiadane umiejętności oraz dowiedziałem się wielu nowych rzeczy – podsumowuje IT Survival Dawid Perdek, student II roku informatyki Politechniki Wrocławskiej – Ten program to szansa na poznanie ludzi od lat zajmujących się poszczególnymi technologiami i naprawdę sporo można się od nich nauczyć.
A wiedzę można było poszerzyć na różnych polach. Organizatorzy wyjazdu przygotowali wykłady m.in. o trendach w rozwoju oprogramowania, innowacjach i „Internecie rzeczy”, a także zorganizowali 18 godzin warsztatów i prezentacji.
Mnóstwo technicznej wiedzy, zdobycie doświadczenia i możliwość uczestniczenia w projektach jednej z największych na świecie firm konsultingowych to jednak nie wszystko – uczestnicy IT Survivalu
poznali na własnej skórze atmosferę, jaka na co dzień panuje w Capgemini – Kadra organizująco-warsztatowa była otwarta, z dystansem do siebie oraz chęciami zarówno do przekazywania wiedzy, jak i dobrej zabawy. To w połączeniu z prezentowaną przez uczestników chęcią nauki i podejmowania stawianych wyzwań dało bardzo dobry efekt. – Kontynuuje student. IT Survival okazał się więc okazją nie tylko na zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale także na integrację i zapoznanie się z branżą – Taki wyjazd jest doskonały dla osób, które chciałyby podjąć zatrudnienie w firmie. Można zaobserwowa,ć jaka atmosfera w niej panuje i porozmawiać z pracownikami. – Podsumowuje kolejna uczestniczka, Ewelina Bukowska, studentka III roku informatyki na UAM.
O Capgemini
Zatrudniając ponad 180 000 osób w ponad 40 krajach, Capgemini jest jednym z czołowych dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu na świecie. Grupa odnotowała w 2015 globalny przychód w wysokości 11,9 mld euro. Wspólnie z klientami, Capgemini tworzy i dostarcza rozwiązania biznesowe i technologiczne, które są dopasowane do ich potrzeb i pozwalają osiągnąć zaplanowane rezultaty. Głęboko wielokulturowa organizacja opracowała własny sposób pracy, The Collaborative Business ExperienceTM oraz własny globalny model dostarczania usług - Rightshore®.
Rightshore® jest znakiem towarowym należącym do Capgemini.
Więcej informacji: www.capgemini.com
Nadesłał:
Capgemini
|