Fałszywe szuflady i prawdziwe ciekawostki – nowa praca TEN by Fotolia


Fałszywe szuflady i prawdziwe ciekawostki – nowa praca TEN by Fotolia
2013-09-04
Fotolia wraca na kurs drugiego sezonu kolekcji TEN i kieruje się tym razem do Hiszpanii. Wrześniowym artystą projektu jest Sergio del Puerto znany lepiej jako Serial Cut. Jego praca zatytułowana „Faux tiroirs – szuflady i prawdziwe ciekawostki” będzie dostępna w pliku .PSD już 10 września 2013 r.
 
Nowoczesny gabinet osobliwości
 
Artysta do projektu TEN podszedł ambitnie, jego cel: stworzyć efekt „wow”, czyli zrobić mocne wrażenie od początku. – Kreacja powinna być przede wszystkim zaskakująca, zarówno wizualnie jak i koncepcyjnie. Zaangażowanie twórcy musi być silne i wyróżniające się – mówi artysta. Gdy już przyciągnie uwagę publiczności, artysta zachęca do dalszej interpretacji, tym razem głębszej i bardziej szczegółowej. – Lubię, gdy ludzie dają sobie czas na poznanie obrazu, gdy z radością zwracają uwagę na szczegóły, zastanawiając się co jest prawdziwe, a co cyfrowe, itp. – wyjaśnia Serial Cut.
 
I taki był cel "Faux tiroirs". Praca, zainspirowana renesansowymi gabinetami osobliwości, jest pełna ciekawych detali: ludzkich członków połączonych z przedmiotami codziennego użytku, ale także drzew, rur, krat, małych niebieskich postaci, itd. Praca jest enigmatycznym, dziwnym i poplątanym zaproszeniem do zatracenia się w krętych labiryntach umysłu artysty. To dziwne laboratorium wymagało użycia różnych technik, od fotomontażu w Photoshopie do  pracy 3D z Cinema 4D. Wyzwaniem było ujednolicenie światła i kolorymetrii zdjęć znalezionych w serwisie Fotolia – wcześniej już obrobionych cyfrowo – z oryginalnymi obrazami 3D stworzonymi w studiu. – Musieliśmy wziąć pod uwagę te ograniczenia, i przerobić kilka zdjęć z powodu złego cienia lub orientacji refleksów, które psuły cały realizm sceny – mówi Serial Cut. 
 
Połączenie surrealizmu, popkultury i luksusu
 
Przede wszystkim z ironią – tak odpowiada Sergio del Puerto zapytany o klucz do interpretacji swojej pracy. Jego wolność artystyczna jest niewątpliwie konsekwencją poczucia wolności życiowej. Artysta lustruje projekt pod kątem swoich preferencji i decyduje który projekt odrzucić, ponieważ go nie inspiruje. – Dobrego projektanta definiują zdolności oraz wola aby rozwijać lub bronić swoje projekty. Najtrudniejszą sprawą, ale jednocześnie absolutnie konieczną, jest mieć własną tożsamość wizualną i autentyczny styl – mówi artysta.
 
Ten "twórca obrazów” jak jest określany w studio, jest samoukiem i szuka inspiracji we wszystkim co go otacza: w sztuce nowoczesnej i klasycznej, tu zwłaszcza Magritte, w architekturze i designie, ale również w filmach i serialach, szczególnie Monty Python, a nawet we wspomnieniach z dzieciństwa. – Jako mały chłopiec, nie mogłem zrozumieć, radości innych dzieci z zabawy w walki figurek, kiedy mi radość sprawiało stawianie ich przed sobą i robienie im zdjęć. Dziś nadal uwielbiam tworzyć sceny z życia wzięte i  uwieczniać je na zawsze na zdjęciach – powiedział Sergio del Puerto.

Powstały również dwa filmy, z napisami w 12 językach, prezentujące otoczenie artysty oraz jego techniki pracy. Jeden z nich obrazujący codzienność Sergia del Puerto będzie dostępny na dedykowanej stronie TEN na Facebook. Drugie wideo na temat techniki pracy artysty będzie dostępne w dzień inauguracji pracy, 10 września na kanale YouTube kolekcji TEN oraz na stronie kolekcji TEN.
 
Plik .PSD z pracą Sergia del Puerto będzie dostępny za darmo na stronie http://tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, 10 września 2013 roku o godz. 10.00.
 
O projekcie TEN Fotolia
 
Kolekcja TEN to edukacyjna inicjatywa, która powstała przy współpracy Fotolii z dwoma wspólnotami graficznymi – Wisibility i Amkashop. Przez kolejnych 10 miesięcy użytkownicy internetu mogą pobrać za darmo, przez 24 godziny od momentu publikacji, plik .PSD z pracą jednego z 10 światowej sławy artystów cyfrowych, które powstały na bazie zdjęć z Fotolii. Użytkownicy internetu w każdym kolejnym miesiącu trwania projektu będą mieli dostęp do pliku .PSD, w którym będzie można zobaczyć wszystkie warstwy i wykorzystane techniki. Projekt TEN wspierają międzynarodowi partnerzy Adobe i Wacom, a także lokalni Wilogo, EIZO, Ilford, Eduweb.pl oraz Digart.pl. Twórcami drugiej edycji projektu jest 10 uznanych międzynarodowo artystów, z takich państw jak: Argentyna, Brazylia, Korea, Japonia, Rosja, Polska, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy1. 
Dodatkowe informacje na temat kolekcji TEN można znaleźć na stronie http://tenbyfotolia.com, skąd również można pobrać press kit (folder Menu, zakładka Koncepcja) oraz dedykowanej stronie na Facebooku.

Nadesłał:

GlobalBrand

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl