FANUC Polska podsumowuje sukcesy na targach ITM 2015


FANUC Polska podsumowuje sukcesy na targach ITM 2015
2015-06-23
Efektowne stoiska, profesjonalna obsługa techniczna oraz wyraźna dominacja żółtych produktów FANUC w przestrzeni wystawienniczej poznańskich targów przemysłowych ITM to pierwsze wrażenia i komentarze gości licznie odwiedzających tegoroczną wystawę.

Dla najbardziej zainteresowanych liczyło się jednak przede wszystkim to, co kryło się za nietuzinkową oprawą ekspozycji japońskiego producenta. Po raz kolejny specjalnie przygotowane aplikacje pokazowe, w tym roku głównie bezobsługowe, gwarantujące niezrównaną wydajność i elastyczność w różnorodnych procesach produkcji wzbudziły największe  zainteresowanie publiczności oraz uznanie branżowych ekspertów.

Targi ITM to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce forum nowoczesnych technologii, prezentujące ofertę blisko tysiąca wystawców z 27 krajów świata. Z uwagi na swój branżowy charakter poznańskie targi przyciągają przede wszystkim specjalistów zainteresowanych wykorzystaniem nowoczesnych technologii w produkcji przemysłowej. Wśród wystawców tej wyjątkowej imprezy nie mogło zabraknąć polskiego oddziału FANUC, światowego lidera technologii CNC oraz robotyki, który od ośmiu lat realizuje w Polsce misję wspierania producentów w procesie wzmacniania ich konkurencyjności rynkowej oraz podnoszenia poziomu innowacyjności  polskiego przemysłu.

"Targi przemysłowe ITM są imprezą wyjątkową, wyróżniającą się na tle podobnych imprez organizowanych w Polsce. Z uwagi na dużą skalę przedsięwzięcia oraz bardzo widoczny, z roku na rok coraz większy, poziom zainteresowania imprezą wśród docelowych odbiorców naszych produktów, z wielką przyjemnością uczestniczymy w kolejnych edycjach targów, gdzie prezentujemy nasze nowości i najlepsze rozwiązania." - mówi Jędrzej Kowalczyk, dyrektor generalny firmy FANUC Polska Sp. z o.o.

W salonie MACH TOOL, FANUC miał przyjemność zaprezentować w pełni zautomatyzowany system produkcyjny MULTIDRILL, obejmujący dwa centra obróbcze marki FANUC: Robodrill Alpha D21LiA5 w wersji pięcioosiowej, wyposażony w stół dwuosiowy Kitagawa TT182 i Robodrill Alpha D21LiA5 w wersji czteroosiowej ze stołem DDR o napędzie bezpośrednim oraz robota przemysłowego FANUC M-10iA, który współpracował z innowacyjnym systemem wizyjnym iRVision 3D, znacznie podnoszącym poziom "inteligencji" robota. Robot o udźwigu 10 kg i zasięgu 1422 mm był umieszczony w celi Roboat 4.0 zaprojektowanej i wykonanej przez inżynierów firmy Automations Technik Sp. z o. o., gdzie samodzielnie realizował proces załadunku i rozładunku obu maszyn.  "Tegoroczną aplikację stworzyliśmy z myślą o zaspokojeniu najważniejszych potrzeb klientów, o których słyszymy podczas naszej codziennej pracy. Dziś liczy się przede wszystkim umiejętność zapewnienia wysokiej elastyczności produkcji przy zachowaniu najwyższych parametrów - toczenia czy frezowania - coraz bardziej wymagających detali" - wyjaśnia Arkadiusz Morzyk, sales manager w firmie FANUC Polska Sp. z o.o. - "Kompaktowe, w pełni zautomatyzowane systemy produkcyjne są optymalnym rozwiązaniem dla producentów, którzy potrzebują wysokiej wydajności, jakości, precyzji i niezawodności" - dodaje.

W ramach tego samego wydarzenia miała miejsce polska premiera sterowania CNC serii 0iF, kompatybilnego z wszystkimi poprzednimi wersjami sterowań FANUC, w tym z serią 30i.

Jakub Grabiec, sales manager CNC firmy FANUC Polska komentując premierowy pokaz podkreśla, że - "wraz z nowym sterowaniem firma FANUC wprowadza na rynek jeszcze wyższe poziomy wydajności maszyn CNC, gwarancję uzyskania niedoścignionej precyzji w wymagających procesach obróbki, a także uzyskania wyjątkowo gładkiej powierzchni obrabianych detali."

W ramach salonu WELDING, FANUC zaprezentował aż cztery premierowe zrobotyzowane aplikacje spawalnicze. Było tu zrobotyzowane stanowisko spawalnicze stworzone wspólnie z firmą Roboty Przemysłowe Sp. z o.o. przeznaczone do automatycznego spawania metodą MIG/MAG. Ta wyjątkowa cela spawalnicza została wyposażona w dwa roboty marki FANUC - ARC Mate 100iC/12 i LR Mate200iD, nowoczesny system wizyjny - FANUC iRVision 3D, który umożliwia płynną i bezkolizyjną współpracę maszyn oraz czujnik laserowy TH6D Scansonic marki ABICOR BINZEL. Kolejnym rozwiązaniem było stanowisko stworzone z firmą ZAP Robotyka Sp. z o.o. w celu spawania detali na pozycjonerze, jednocześnie przez dwa roboty przemysłowe: FANUC ARC Mate 100iC/12 i FANUC ARC Mate 120iC. Trzecią aplikację stanowiła niskobudżetowa cela spawalnicza o niewielkich gabarytach, stworzona w ramach współpracy z firmą ROBOLUTION, wyposażona w robota FANUC ARC Mate 0iB o zasięgu 1,4m. Ostatnią atrakcją było zrobotyzowane stanowisko do laserowego zgrzewania stworzone w ramach współpracy z firmą LASERTEC Sp. z o.o., będące jedyną laserową technologią przemysłową, która wyklucza potrzebę dostarczenia szczelnego, często bardzo kosztownego, systemu wygrodzenia procesu.

"Ilość i wielkość zakładów produkcyjnych w Polsce jest tak duża, a ich potrzeby produkcyjne tak różnorodne, że nie sposób jest zaspokoić ich za pomocą oferty ograniczonej do kilku modeli robotów spawalniczych. Z tego względu FANUC ma w swojej ofercie zróżnicowane roboty, specjalnie przygotowane dla potrzeb praktycznie każdego producenta i stale współpracuje z partnerami w celu tworzenia unikalnych aplikacji spawalniczych, które sprawdzają się zarówno w produkcji wielkoseryjnej i wielkogabarytowej, jak i bardzo zindywidualizowanej czy produkcji bardzo skomplikowanych detali. W ramach tegorocznej ekspozycji w Poznaniu staraliśmy się pokazać nieograniczone możliwości maszyn, które dziś ogranicza tylko wyobraźnia inżynierów" - mówi Dariusz Wabik, sales manager w firmie FANUC Polska Sp.z o.o.

W czasie tegorocznej imprezy największym zainteresowaniem zwiedzających oraz wyjątkowym uznaniem specjalistów cieszyło się stanowisko FANUC MULTIDRILL. Efektem tego uznania jest Złoty Medal Targów ITM 2015 przyznany aplikacji przez jury konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Inż. Adama Mazurkiewicza. 

"Złoty Medal Międzynarodowych Tragów Poznańskich to dla nas ogromny powód do dumy. To prestiżowe wyróżnienie ma swoją historię i jest tym cenniejsze, gdyż produkty FANUC uhonorowane zostały nim już po raz drugi. Z doświadczenia wiemy, że uznanie niezależnego grona specjalistów przekłada się na to, jak odbierają nas klienci. To przecież z myślą o ich potrzebach, FANUC od początku swojego istnienia rozwija technologię CNC, która zapewnia przewagę konkurencyjną na rynku. Jestem przekonany, że to wyróżnienie będące symbolem innowacyjności, jakości i najnowocześniejszych rozwiązań wspierających producentów, będzie istotnym wsparciem dla naszych działań służących podnoszeniu poziomu innowacyjności polskich przedsiębiorstw." - podsumowuje Jędrzej Kowalczyk, dyrektor generalny firmy FANUC Polska Sp. z o.o.

Nadesłał:

Ann Tony

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl