Finał podgórskiego jubileuszu w Bonarce


2014-12-11
W najbliższą sobotę 13 grudnia w Bonarce odbędą się finałowe uroczystości obchodów 650-lecia Woli Duchackiej. Będzie to również doskonały akcent podsumowujący całoroczne zaangażowanie Bonarki na rzecz Podgórza.

Wszyscy miłośnicy lokalnej historii, a także ci, którzy po prostu interesują się „małymi ojczyznami”, w bogatym programie atrakcji zapewne znajdą coś interesującego dla siebie. Organizatorzy postarali się bowiem, by zaplanowane 90 minut zostało w pełni wykorzystane i pozostało w pamięci uczestników na jak najdłużej. Wydarzenie rozpocznie się o 17.00 występem bębniarzy, po którym nastąpi odczytanie fragmentów Aktu Lokacyjnego Woli, odśpiewanie jej hymnu oraz pokazy akrobatyczne i koncert artystów z Młodzieżowego Domu Kultury. Swoimi umiejętnościami pochwalą się również młodzi wokaliści i muzycy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie. Uczennice oraz uczniowie z Zespołu Szkół Odzieżowych nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego zaprezentują zimowe trendy w autorskim pokazie mody. Całość o 18.30 zakończy prezentacja slajdów poświęcona historii Woli Duchackiej.

 

Głównym animatorem sobotniego wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej, będące jednym z lokalnych partnerów Bonarki i z którym centrum handlowe współpracowało wcześniej m.in. przy Nocy Poezji. Wydarzenie odbędzie się na poziomie +1 obok salonu Empik oraz strefy restauracyjnej.

Jest to jednocześnie ostatnia w tym roku inicjatywa, którą Bonarka organizuje na rzecz promocji Podgórza. Przez 12 miesięcy nie tylko przybliżała swym klientom fascynującą i pełną niezwykłych osobistości historię Podgórza, ale także samym mieszkańcom tej dzielnicy oferowało specjalne inicjatywy, jak np. konkurs grantowy (w jego ramach na wakacje wyjechały dzieci z ubogich rodzin), edukacyjna książeczka oraz gra planszowa dedykowana Podgórzu. We współpracy z klubem piłkarskim Garbarnia zorganizowano dziecięcy mundial, a całe rodziny mogły przez lipiec oraz sierpień poznawać tajemnicze zakątki Podgórza w ramach darmowych wycieczek z przewodnikiem. Uwagę krakowian z pewnością zwróciły rysowane oryginalną kreską plakaty poświęcone podgórskim ciekawostkom i umieszczone w charakterystycznych punktach dzielnicy. Dzięki zaangażowaniu Bonarki po raz pierwszy w Krakowie można było oglądać najdłuższy pamiętnik świata autorstwa Janiny Turek, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Do Podgórza przekonała się nawet sama Małgorzata Kożuchowska, ambasadorka Bonarki, która o swej nowej fascynacji miejscem na prawy brzegu Wisły mówiła już nieraz.

Nadesłał:

bezstronny22

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl