Flyspot otwiera drugą inwestycję w Polsce – tunel aerodynamiczny w Katowicach już działa


2017-06-02
Fani Skydivingu i skoków spadochronowych nie muszą już wybierać się do Warszawy, by skorzystać z możliwości swobodnego latania w najlepszym tunelu aerodynamicznym w Polsce. Działalność rozpoczął Flyspot Katowice. To kamień milowy w rozwoju naszej firmy. Start Flyspot Katowice pokazuje siłę marki Flyspot. W planach mamy uruchomienie kolejnego tunelu, w Trójmieście - mówi Michał Braszczyński, prezes firmy Aerotunel, operatora tuneli aerodynamicznych Flyspot. Katowicka inwestycja to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Europie i na świecie. Oferujemy największą w branży prędkość powietrza, 320 km/h i najbardziej stabilne „spadanie" bez turbulencji. Projektując obiekt w Katowicach, nie poszliśmy na żadne jakościowe kompromisy. Jesteśmy pewni, że podobnie jak inwestycja pod Warszawą, Flyspot Katowice będzie cieszył się ogromną popularnością zarówno wśród okazjonalnych amatorów latania, jak i wśród profesjonalnych skydiverów - dodaje Braszczyński. Flyspot korzysta z mody na sport i ruch fizyczny. Według badań CBOS ponad 66 proc. Polaków uprawia sport, a popularność zdobywają aktywności (np. crossfit) i obiekty oferujące rozładowanie stresu i niecodzienne przeżycia, takie jak Flyspot.

Latanie dla każdego:

Swobodne latanie w tunelu aerodynamicznym to dyscyplina sportu bezpieczna i dostępna dla niemal każdego - z tunelu mogą skorzystać już 3-lertnie dzieci. Nad latającymi czuwają profesjonalni instruktorzy. Skydiving to dyscyplina sportu polegająca na wykonywaniu ewolucji w powietrzu, w czasie swobodnego spadania, przed otwarciem spadochronu. Tunele aerodynamiczne oferują to, co nieosiągalne dla amatorów bez wcześniejszego przygotowania i inwestycji - symulację skoków spadochronowych bez kosztownych i czasochłonnych lotów samolotem.

Trening w tunelu aerodynamicznym jest szybszy niż skoki ze spadochronem i dostępny przez cały rok, niezależnie od pogody. Najbardziej pracowici zawodnicy mogą skoczyć ze spadochronem maksymalnie osiem razy w ciągu dnia. Każdy skok to około 30-40 sekund swobodnego spadania. Jeden dzień w tunelu aerodynamicznym odpowiada kilku tygodniom skoków ze spadochronem z samolotu - wyjaśnia Michał Braszczyński.

Flyspot Katowice w liczbach:

Budowa Flyspot Katowice rozpoczęła się w 30 marca 2016. Tunel, który ma zamkniętą cyrkulację powietrza, wykonano w technologii ISG (Indoor Skydiving Germany). Dzięki niej ciąg powietrza w tunelu jest równy i pozbawiony turbulencji, nawet przy maksymalnej symulowanej prędkości spadania, która wynosi aż 335 km/h. Komora lotów ma 4,2 m szerokości. Tunel jest wysoki na ok. 6 pięter (17 metrów). Wysokość całego budynku to 38,5 m, z czego 11 m znajduje się pod ziemią. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 28 milionów złotych. O jakości tunelu Flyspot mogą zaświadczyć profesjonaliści. W tym roku rywalizowali oni we podwarszawskim Flyspot podczas dwóch prestiżowych imprez: Pucharu Świata oraz Mistrzostw Polski w Skydivingu.

Już działamy!

Flyspot Katowice znajduje się przy ul. Chorzowskiej 100. Tunel czynny jest codziennie w godz. 8:00-22:00. Rezerwacji miejsc można dokonać przez stronę internetową www.flyspot.pl.

Nadesłał:

Damian_HKstrategies

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl