Funkcja kolektorów słonecznych


2011-11-04
Kolektory, nie są znane w dzisiejszym świecie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby je poznać. Tak więc, w tym celu warto zaznaczyć, że kolektory słoneczne, są bardzo ciekawymi urządzeniami.

Jednak zanim przejdziemy do właściwości oraz funkcji, warto wiedzieć, że owa nazwa kolektorów, składa się z funkcji jaką pełni oraz z miejsca, z którego kolektory się produkuje. Jednak wracając do tematu.

Owe kolektory, są urządzeniami, które służą do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło, tak więc jednoznacznie można stwierdzić, że owe urządzenie produkuje, a wręcz wytwarza ciepło. Mało tego energia docierająca do kolektorów może zamieniać się na energię cieplną nośnika ciepła, który może stać się cieczą oraz gazem. Tak więc poznając definicję kolektorów, przyjrzyjmy się funkcji. Albowiem kolektory, mają dość szerokie zastosowanie.

Kolektory najczęściej wykorzystuje się do podgrzewania wody użytkowej, gruntowej oraz basenowej. Jeśli chodzi o ten ostatni przykład jest on dość ciekawy, zwłaszcza, gdy mamy basen w domu. Albowiem podczas niemiłej pogody możemy spędzić aktywnie czas i cieszyć się ciepłą wodę i relaksującym wypoczynkiem. Jednak zanim do owych celów służą nam kolektory płaskie i poziome. Schemat bardzo prostej instalacji do podgrzewania polega na zawarciu; kolektora słonecznego, regulator, pompę, oraz naczynie prze pompowe i odpowiedni zbiornik.

O wszystkich zaletach kolektorów warto pytać u sprzedawców i monterów. Znaleźć ich można w internecie - wpisując w wyszukiwarcę hasło typu: 'monter specjalista solary słoneczne kraków'. W ten sposób zobaczymy listę firm w okolicy w konkretnym mieście.

Nadesłał:

neoneo

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl