Gartner: HUAWEI w grupie firm aspirujących do bycia liderem na rynku zapór sieciowych


Gartner: HUAWEI w grupie firm aspirujących do bycia liderem na rynku zapór sieciowych
2017-08-25
HUAWEI został uwzględniony w najnowszym raporcie Gartnera pod kątem producentów na rynku IT. Firma doradczo-analityczna umieściła Huawei w grupie firm Challenger, czyli aspirujących do bycia liderem w rozwiązaniach typu firewall dla biznesu.

W raporcie Gartnera sklasyfikowane firmy oceniane są w oparciu o dwa kryteria: kompletność wizji i zdolność do realizowania swoich założeń. Huawei został w nim uwzględniony ze względu na proponowany przez koncern innowacyjny, wielowymiarowy system ochrony obejmujący wysoce wydajne rozwiązania sprzętowe, jakimi są NGFW, czyli firewalle następnej generacji, które stanowią jedne z najchętniej wybieranych produktów stworzonych z myślą o bezpieczeństwie sieciowym, wdrażanych przez firmy na całym świecie.

Awans Huawei do grupy Challenger jest wyrazem uznania dla naszej wytrwałości w zapewnianiu klientom nowej generacji rozwiązań nadzorujących bezpieczeństwo sieci. W pracy nad nimi odwołujemy się do naszej zasady ACTUAL (Application, Content, Time, User, Attack and Location). Oznacza to, że w swoich działaniach uwzględniamy takie elementy jak: wdrożenie rozwiązania, dostarczane treści, czas reakcji, użytkownika, same ataki oraz miejsce funkcjonowania sprzętu – mówi Kevin Hu, prezes Huawei odpowiedzialny za sprzęt sieciowy dla odbiorców korporacyjnych. – W sytuacji, gdy rozwiązania cloud computing stają się coraz bardziej popularne, przedsiębiorstwa muszą mierzyć się ze stale rosnącą liczbą nowych, nieznanych zagrożeń. Nieustannie zwiększa się ilość i zakres ataków, których ofiarą pada infrastruktura biznesowa. Firmy, aby się przed nimi uchronić potrzebują dostępnych natychmiast rozwiązań ochronnych, usług synchronizacji i planowania, a także sieciowych systemów zabezpieczeń opartych na SI, czy też rozwiązań uczenia maszynowego. Co ważne, Huawei jest w trakcie tworzenia rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego nowej generacji, które mają być jednocześnie inteligentne i zautomatyzowane. Opracowujemy również inteligentne systemy ochrony dla biznesu, charakteryzujące się zasięgiem sieciowym oraz możliwością wykrycia zagrożenia i podjęcia proaktywnych działań do jego wyeliminowania – dodaje Kevin Hu.

Zgodnie z raportem firmy Gartner[1] wiele firm oczekuje od dostawców rozwiązań typu firewall dostępu do rozwiązań gwarantujących błyskawiczne wykrycie złośliwego oprogramowania w technologiach opartych na chmurze, co miałoby wspomóc ich działania zorientowane na przeciwdziałanie tego typu zagrożeniom.

Dzięki zintegrowaniu opartych na technologii chmury usług kontrolnych, rozwiązania NGFW od Huawei są w stanie dokonać inspekcji milionów plików dziennie oraz wykryć luki w oprogramowaniu o około 30 godzin szybciej niż wynosi średni czas wykrywania w tej branży. Klienci biznesowi mogą więc w szybkim czasie uzyskać informacje na temat najnowszych zagrożeń na całym świecie oraz skorzystać z usług wsparcia bezpieczeństwa dostępnych on-line. Dzięki nim są w stanie dogłębnie zbadać i kontrolować podejrzane ruchy w sieci. W rezultacie możliwe jest podjęcie proaktywnych działań obronnych wymierzonych we wszelkie zagrożenia, niezależnie od tego, czy są one znane, czy też nie. Zgodnie z raportem Gartner z 2016 roku[2] przychody wygenerowane przez Huawei na ofercie firewall w latach 2015-2016 charakteryzują się wyższym tempem wzrostu niż u któregokolwiek konkurencyjnego dostawcy z branży. Ponadto, obecnie oferowane przez firmę rozwiązania NGFW obsługują więcej niż 100 000 firm z ponad 70 krajów.



[1] Magic Quadrant for Enterprise Network Firewalls by Adam Hils, Jeremy D'Hoinne and Rajpreet Kaur [10 July 2017]

[2] Market Share: Enterprise Network Equipment by Market Segment, Worldwide, 4Q16 and 2016 by Christian Canales, Petr Gorodetskiy, Naresh Singh and Joe Skorupa [15 March 2017]

Nadesłał:

MultiComm

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl