Idealny hydrofor do Twojego domu!
Hydrofor jest jednym z najbardziej niezbędnych urządzeń w domu. Dzięki niemu doprowadzenie i ciśnienie wody w Twoim domu jest utrzymane na stałym, optymalnym poziomie. Czym zatem kierować się wybierając model urządzenia, tak aby właściwie spełniał swoją funkcję?
Zakup właściwego zestawu hydroforowego, wbrew pozorom, może być dla Ciebie kłopotliwy, ze względu na niezwykle szeroką ofertę dostępną na rynku. Przytłoczyć może ilość informacji dotycząca poszczególnych marek i typów, wielkości zbiornika ciśnieniowego urządzenia, wagi, rodzaju obudowy, a w końcu ich ceny. Jak rozsądnie dostrzec zalety oraz oferowane nam opcje w poszczególnych modelach urządzeń?
Zasada działania zestawu hydroforowego
Zestaw hydroforowy lub jak wolisz hydrofor jest zespołem urządzeń, w skład których wchodzą: pompa, zbiornik wodno-powietrzny, a także przekaźnik ciśnieniowy. W zależności od tego, jakiej firmy jest hydrofor może, a właściwie powinien posiadać też zawory: odcinający i zwrotne, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo użytkowania. Jak pewnie się domyślasz, kluczowym zadaniem zestawu jest zapewnienie odpowiedniego, wysokiego ciśnienia wody we wszystkich kranach w Twoim domu. Budując niezależny system kanalizacyjny najlepiej jest wykorzystać zasoby studni znajdującej się na posesji skąd woda zostanie przepompowana za pomocą hydroforu wprost do domu. Przy czym woda jest pobierana rytmem dostosowanym do potrzeb Twojej rodziny. Dlatego kolejnym istotnym zadaniem hydroforu jest utrzymanie stabilnego ciśnienia całej niezależnej instalacji wodnej, a także ochrona samej pompy przed nadmiernym wyłączaniem i włączaniem.
Hydrofor uruchamiany jest automatycznie zawsze wtedy gdy poziom wody w zbiorniku ciśnieniowym spada, co powoduje spadek ciśnienia zgromadzonego nad nią powietrza poniżej wartości zadanej, a przestają zasysać wodę, kiedy jej ilość w zbiorniku jest odpowiednia, żeby powietrze miało określone, prawidłowe ciśnienie. W momencie, gdy odkręcacie kran sprężone powietrze wypycha wodę ze zbiornika. Gdy spłynie znaczna jej ilość i ciśnienie w instalacji spadnie poniżej założonego parametru pompa ponownie włącza się, automatycznie napełniając zbiornik wodą.
Budowa i zalety hydroforu
Dostępne dziś w ofercie sklepów zestawy hydroforowe, zwłaszcza te znanych, a także uznanych marek charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, kompaktową, stalową budową, prostą, przyjazną dla Ciebie instalacją i automatycznym sterowaniem. Ostatnie z wymienionych, czyli inteligentne, elektroniczne sterowanie z systemem kontroli przepływu Flow-Control-System pozwoli Ci zupełnie zapomnieć o konieczności sprawdzania pracy hydroforu. Urządzenie samoczynnie nadzoruje pracę przydomowej instalacji zasilającej w wodę przez całą dobę, dba o optymalną ochronę pompy przed pracą na sucho. Jeżeli zabraknie wody, pompa natychmiast się wyłączy – dzięki temu nie ulegnie przegrzaniu.
Zbiornik ciśnieniowy nowoczesnego hydroforu możesz spokojnie zamontować poziomo lub pionowo. Dlaczego? Bo, często jest wyposażony w szczelną membranę gumową, która oddziela wodę od poduszki powietrznej. Najczęściej montuje się go nad pompą lub pod nią – tworząc zestawy wolnostojące i niezajmujące wiele miejsca. Dzięki temu bez problemu dyskretnie schowasz urządzenie w zwykłej szafce kuchennej.
Kolejnym plusem nowoczesnych zestawów hydroforowych jest zdecydowanie cichsza praca, elektroniczne regulatory, co eliminuje konieczność ich ręcznego ustawiania. Włączasz jedynie do instalacji i gotowe. Jeśli zdecydowałeś się kupić lub wymienić zestaw hydroforowy na nowy to warto przede wszystkim rozważyć zakup urządzenia dobrej jakości, o dużej wydajności, które pozwoli na jego efektywną pracę przez lata.
Autor: www.al-ko.pl
Nadesłał:
AL-KO
|