Innowacyjna nanotechnologia w grzejnikach płytowych
Nanotechnologia to już nie tylko nowoczesne rozwiązania z zakresu elektroniki. Nanoceramiczna obróbka metalu, wykorzystywana przy produkcji grzejników płytowych NANOPANEL, wpływa na ich trwałość przy zachowaniu wciąż atrakcyjnej ceny.
Nanotechnologia jest znana człowiekowi od lat, jednak dopiero od niedawna stosuje się ją do wytwarzania produktów codziennego użytku. Dzięki niej powstają materiały o dużo większej trwałości. Produkty wykonane w tym procesie mają dodatkowe właściwości m.in. dezynfekujące, bakteriobójcze, odkażające czy antykorozyjne. Naukowcy stale prowadzą badania nad wdrożeniem tej technologii do wszystkich dziedzin życia. Już teraz wykorzystuje się ją w przemyśle kosmicznym, zbrojeniowym, motoryzacyjnym, kosmetycznym, żywieniu, ochronie zdrowia, budownictwie oraz w produkcji farb i tkanin.
Ogrzewanie to inwestycja na lata
Trwałość to sprawa kluczowa przy wyborze grzejników. Dlatego warto zwrócić uwagę na ich proces produkcji i sposób konserwacji, gdyż przekłada się to na jakość i trwałość tych urządzeń. – Wykorzystanie nanotechnologii w procesach powlekania do wstępnej obróbki metali, powoduje zwiększenie realnego pola powierzchni grzejnika. Dzięki temu uzyskujemy bardziej porowatą strukturę, która pozwala na trwalsze połączenie farby z metalem, niż ma to miejsce w standardowym procesie malowania. Dzięki temu, na powierzchni przygotowanej do lakierowania, powstaje specjalna powłoka stanowiąca jedną z najefektywniejszych ochron antykorozyjnych na rynku – mówi Marcin Stawiany, menadżer produktu Grupy SBS – polskiego producenta grzejników Nanopanel. Grzejniki tej marki produkowane są na zaawansowanych technicznie liniach produkcyjnych oraz nowoczesnej linii lakierniczej. Wykorzystanie nanoceramicznej obróbki wstępnej metalu sprawia, że finalnie powierzchnia grzejnika jest zdecydowanie bardziej trwała i odporna na korozję, niż w grzejnikach produkowanych tradycyjnie.
Oszczędnie i bliżej natury
Zastosowanie nowoczesnych procesów technologicznych w procesie produkcji grzejników, nie musi oznaczać wyższych cen tych urządzeń. Nanotechnologia obecna w procesie produkcyjnym w znaczący sposób ogranicza zużycie wody i energii, dając firmie spore oszczędności. Dzięki temu wysoka jakość może być oferowana po wciąż przystępnych cenach. – Grzejniki marki Nanopanel możemy znaleźć w cenie już od 209 zł (cena zawiera również elementy mocujące – zawiesia) – informuje Grzegorz Zuchmański z Grupy SBS. Koszty takich urządzeń są więc bardzo atrakcyjne w stosunku do oferowanej jakości.
Do wyboru… nanotechnologia
Wysoka jakość grzejników, estetyka wykończenia, szeroki wachlarz dostępnych modeli to największe atuty NANOPANEL. Dodatkowo producent udziela 10-letniej gwarancji, co zwiększa pewność, że grzejnik będzie służył długo i bezawaryjnie. Produkty firmy SBS są dostępne w dwóch wariantach. Model Ventil posiada złącza od dołu, a Compact z boku obudowy. W skład wyposażenia wchodzą również: osłony boczne i górne typu grill oraz dodatkowe akcesoria: stelaże/wieszaki, korek i odpowietrznik. Grzejniki są dostępne w wysokościach: 300, 400, 500, 600 i 900 mm oraz długościach od 400 do 3000 mm. Produkty Nanopanel spełniają wymagania wszystkich europejskich norm i posiadają atest PZH.
Nadesłał:
Grupa SBS
|