Jaguar Land Rover wybiera EMC Isilon
Czołowy producent luksusowych samochodów, dzięki EMC Isilon - wydajnemu, skalowalnemu systemowi NAS - upraszcza infrastrukturę informatyczną, zwiększa swoje możliwości produkcyjne i ogranicza wpływ działania firmy na środowisko.
Korzyści dla klienta
· Uproszczenie infrastruktury i obniżenie kosztów: firma Jaguar Land Rover skonsolidowała swój przepływ pracy w ramach jednego systemu plików i centralnego systemu zarządzania, upraszczając infrastrukturę informatyczną zwiększając produktywność, pojemność i wydajność, obniżając przy tym koszty.
· Mniejszy wpływ na środowisko: firma Jaguar Land Rover osiągnęła większą sprawność energetyczną i zmniejszyła wpływ wywierany na środowisko, zarówno w centrum przetwarzania danych, jak i w zakresie działań symulacyjnych.
· Przywracanie sprawności po awarii: dzięki wdrożeniu skalowalnego systemu NAS Isilon z serii X i NL, z ochroną ustawioną na poziomie N+3, firma Jaguar Land Rover zadbała o to, aby nawet w przypadku awarii wszystkich trzech węzłów dane o znaczeniu krytycznym były natychmiast dostępne.
Warszawa, 14 luty 2012 r. ― Firma EMC Corporation poinformowała, że największy brytyjski producent luksusowych samochodów, Jaguar Land Rover (JLR), wdrożył skalowalny system sieciowej pamięci masowej (NAS) EMC® Isilon®. Uprości to przechowywanie dużych ilości danych generowanych przez firmę (Big Data) oraz zapewni niezbędną wysoką pojemność i wydajność pamięci masowej. Zapotrzebowanie na szybsze wprowadzanie na rynek nowych produktów przy jednoczesnym zmniejszeniu uzależnienia od testów fizycznych, zmusiło inżynierów z firmy JLR do usprawnienia i zwiększenia płynności wirtualnych procesów symulacyjnych.
Aby móc w pełni wykorzystywać system CAE do realizacji nowych programów projektowania pojazdów, firma JLR zainwestowała w technologie zapewniające zwiększenie jej zdolności symulacyjnych. Większa liczba symulacji wirtualnych spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wydajną pamięć masową, którego nie mogła zaspokoić, obsługująca system CAE (istniejąca architektura pamięci masowej starszego typu).
Firma JLR wybrała skalowalny system NAS EMC Isilon, ponieważ gwarantuje on wraz ze wzrostem pojemności stały wzrost wydajności calego systemu. W ramach klastra na platformie Isilon z serii X firma wdrożyła 54 węzły, udostępniając centralną pamięć masową na potrzeby systemu CEA, którą zintegrowano z infrastrukturą kliencką. Klastry HPC stanowią pojedyncze rozwiązanie do zarządzania danymi CAE na potrzeby symulacji wirtualnych oraz testów fizycznych dotyczących bezpieczeństwa, trwałości, podwozia, aerodynamiki, jazdy i obsługi. Firma JLR korzysta też dodatkowo z oddzielnego klastra na platformie Isilon z serii NL, służącego do odtwarzania systemu po awarii i tworzenia kopii zapasowych. Aplikacja Isilon SyncIQ zapewnia przy tym asynchroniczną replikację danych pomiędzy głównym klastrem z serii X a zdalnym klastrem z serii NL.
Wypowiedź firmy EMC:
Sam Grocott, wiceprezes ds. marketingu, dział systemów EMC Isilon
„Firma JLR produkuje jedne z najlepszych samochodów sportowych i luksusowych pojazdów SUV, jakie ma do zaoferowania branża. Potrzebuje więc rozwiązania pamięci masowej, które jest w stanie dotrzymać kroku szybkiemu postępowi w dziedzinie technologii symulacji, aby ułatwić obsługę generowanych, dużych ilości. System EMC Isilon stanowi prostą, elastyczną i skalowalną platformę, którą firma JLR wykorzystała do maksymalnego zwiększenia wydajności i pojemności pamięci masowej, jednocześnie upraszczając zarządzanie i zmniejszając ogólny wpływ swoich działań na środowisko”.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie(informacja prasowa w języku angielskim):
http://www.emc.com/about/news/press/2012/20120207-01.htm
Nadesłał:
jdunin-keplicz@solskibm.pl
|