Jak dobrze wyglądać w rozmiarze XXL?
Kobiety i mężczyźni noszący duże rozmiary często decydują się na noszenie workowatych i bezkształtnych ciuchów. Czy tak trzeba? Przekonaj się, że nawet w ciuchach o rozmiarze XXL możesz wyglądać świetnie.
Najważniejsza z zasad dotyczących prawidłowego ubierania się jest prosta i dotyczy każdego – pamiętaj o tym, by zawsze starać się zaplanować odpowiednie połączenia poszczególnych elementów swojego stroju. Sekret dobrego wyglądu tkwi przede wszystkim w odpowiednich proporcjach, o czym tak łatwo zapominamy. Nasz wzrok przyzwyczajony jest do określonych linii i to pierwsze wrażenie zawsze jest decydujące o tym, czy kogoś uważamy za osobę atrakcyjną czy też nie. Łatwo się o tym przekonać patrząc na kompozycje zdjęć.
Jeśli lubisz chodzić w spódnicach lub sukienkach, zdecydowanie unikaj ołówkowych, obcisłych krojów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie trójkątnej spódnicy o wysokim stanie, która pozwoli na ukrycie zbyt dużych bioder lub wystającego brzucha. W taki prosty sposób możesz ukryć niedostatki swojej sylwetki.
Podobnie jest w przypadku spodni. Legginsy i obcisłe rurki zdecydowanie należy odłożyć, warto zatem rozejrzeć się za spodniami rozszerzającymi od kolana w dół, tak zwanymi dzwonami. Równie korzystne będzie zdecydowanie się na spodnie z kantem, które również będą tworzyły wyszczuplający efekt. Wzmocnisz to wrażenie wybierając przede wszystkim czarny lub inny ciemny kolor, pozwalający na optyczne wyszczuplenie sylwetki.
Puszyste panie mogą się pochwalić obfitym biustem. W łatwy sposób możesz go podkreślić, wybierając bluzki w dużych rozmiarach o odpowiednim dekolcie, najlepiej w kształcie litery V lub łódki. Należy jednak pamiętać o umiarze w wyborze wielkości wcięcia. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie jasnych pastelowych kolorów, które będą działały na zasadzie kontrastu z ciemnymi barwami dolnych części stroju.
Świetnym rozwiązaniem dla każdej puszystej pani są również tuniki, które pozwalają na delikatne opięcie sylwetki, jednocześnie pozwalając na osiągnięcie dwóch głównych celów – ukrycie mankamentów i podkreślenie walorów.
Nadesłał:
dominik
|