Jak powstaje podłoga starzona - Pelgrim Koniak (ESCO)


Jak powstaje podłoga starzona - Pelgrim Koniak (ESCO)
2009-11-14
Współczesne wnętrza to bardzo często połączenie historii i modernizmu, przeszłości i teraźniejszości. Dlatego podłogi postarzane przeżywają złote czasy - jak nic innego wpisują się w ten trend.

W przypadku kolekcji Pelgrim (ESCO) to nie czas, a zastosowanie nowoczesnych metod starzenia i zniszczenia fabryczne sprawiają, że spotykamy idealny projekt zakładający naturalną niedoskonałość podłogi. Kolekcja Pelgrim firmy ESCO występuje tylko w postaci litej deski dębowej fazowanej z dwóch lub czterech stron. W tym rodzaju podłóg widoczne są uszkodzenia, nadające podłodze wygląd starej powierzchni. Efekt ten osiąga się za pomocą precyzyjnej mechanicznej obróbki powierzchni i powleczeniem olejem OSMO. Dzięki starzeniu i barwieniu drewno uzyskuje efekt typowej platyny, którą można osiągnąć jedynie wskutek eksploatacji podłogi przez długi czas.

Deska firmy ESCO produkowana jest wyłącznie z dębu rustykalnego, tzn. z otwartymi lub ukrytymi sękami, małymi pęknięciami oraz z różnymi rodzajami cięć (promieniowymi, stycznymi), które nadają jej przytulny i wiekowy wygląd.

 

W jaki sposób powstaje podłoga starzona?

Technika postarzania desek ESCO opiera się na opatentowanej obróbce drewna dębowego, w krótkim czasie odtwarzającej proces, który w warunkach naturalnych trwa ok. 400 lat. Opary amoniaku skracają obróbkę postarzania do 12-24 godzin, a w wyniku kontaktu z kwasem garbnikowym (taniną) nadają strukturze drewna szlachetny charakter.

 

Po postarzaniu deska ESCO pokrywana jest olejobejcą OSMO, co zwiększa atrakcyjność wyglądu deski i uodparnia ja na uszkodzenia mechaniczne. Wyjątkowa technologia będąca podstawą procesu obróbki gwarantuje lepsze parametry eksploatacyjne oraz ułatwia pielęgnację i konserwację.

 

Proces postarzania wydobywa z drewna całą gamę kolorów i faktur. Postarzana podłoga bardzo dobrze pasuje do nowoczesnych wnętrz, ponieważ pogłębia efekty stylizacyjne nowoczesnych mebli, świetnie sprawdza się również w takich wnętrzach, w których drewno narażone jest na ciągłe działanie czynników niszczących. Nowe wgniecenia bądź zarysowania nie powodują degradacji podłogi, jak ma to miejsce w przypadku nowych parkietów drewnianych, ale są jej dodatkową zaletą i nadają deskom ESCO indywidualny rys. Kolekcja podłóg postarzanych Pelgrim marki ESCO występuje w 8 odcieniach kolorystycznych. W przypadku podłogi Pelgrim Koniak naturalny wygląd drewna dębowego połączono z ciemną, nasyconą barwą.

 

Poza niezwykłym wyglądem podłogi postarzane Pelgrim zachwycają jeszcze jednym: odznaczają się nieporównywalną dla innych podłóg drewnianych trwałością, a ich konserwacja nie wymagają uciążliwych zabiegów.

 

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o podłogach ESCO? Zajrzyj na www.podlogi-esco.pl!

 

Nadesłał:

m.gorska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl