Jak przyspieszyć przyrządzenie posiłków?
Kuchnia to miejsce w którym spędzamy dużo czasu – i to niezależnie od tego, czy tego pragniemy bądź nie. Dlatego warto wszelkimi możliwymi sposobami ułatwiać i przyspieszać maksymalnie proces przyrządzania posiłków czy napojów. Oto kilka porad.
Szybkowar
Zasada działania tego sprytnego urządzenia jest niezwykle prosta. Szybkowar to po prostu szczelny garnek, przez co podczas gotowania diametralnie wzrasta w nim ciśnienie Dzięki takim warunkom woda wrze w nim w większej temperaturze, w efekcie produkty ugotują się o wiele szybciej, często oznacza to krótszy czas gotowania nawet o 70%! Dodatkowym atutem szybkowarów jest to, że produkty w nim przyrządzane są o wiele zdrowsze, co na pewno ucieszy tych, którzy walczą z nadwagą.
Blender
Kolejnym ciekawą pomocą kuchenną jest blender ręczny. Dzięki niemu bardzo szybko i sprawnie zmiksujemy czy rozdrobnimy jakiś produkt – nieważne czy będzie to lód, czy półprodukty na pastę, czy sos. Blender, w przeciwieństwie do robotów kuchennych, nie musimy wyciągać, składać. Blender jest niewielkich rozmiarów, więc wszędzie znajdzie się dla niego miejsce, przez co może być zawsze pod ręką.
Ekspres do kawy
Kto z nas nie lubi zasiąść w fotelu z filiżanką aromatycznej kawy? No właśnie, tymczasem przygotowanie dobrej i pełnowartościowej kawy, to często niemały trud i wymaga wprawy. Dlatego lepiej wyręczyć się dedykowanym ekspresem do kawy i w kilkanaście sekund uzyskać filiżankę szlachetnej używki. Oczywiście, wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy i w zależności od niego kupimy produkt o określonym wachlarzu funkcji.
Szatkownica do warzyw
Jeśli nie jesteśmy kuchennym magikiem, krojenie warzyw to dla nas żmudny i mało ciekawy etap przygotowywania posiłków, często w dodatku wiążący się z ryzykiem urazów. Dlatego warto zainteresować się elektrycznymi szatkownicami do warzyw. Z nimi łatwo i bez problemu pokroisz czy posiekasz warzywa i zioła. Różne nakładki umożliwiają wybranie metody szatkowania produktów, co znacznie zwiększa funkcjonalność zestawu, a więc im więcej nakładek, tym lepiej.
Nadesłał:
monrou
|