Jak urozmaicić śniadanie dla Twojego malucha
Pierwszy i jednocześnie najważniejszy posiłek dnia nieraz staje się prawdziwie bojowym zadaniem dla młodych mam. Jak przygotować pożywne i smaczne śniadanie dla dziecka bez potrzeby codziennych negocjacji przy stole? Poznaj nasze pomysły na śniadanie i zdrowe przekąski dla dzieci.
Poranny zastrzyk energii
Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tak ważne jest pełnowartościowe śniadanie dla dziecka. Zdrowe rozpoczęcie dnia sprawia, że organizm naszego malucha budzi się po całonocnym odpoczynku dostarczając mu odpowiednią dawkę energii. Gdy uświadomisz sobie, jak duże znaczenie dla rozwoju Twojego dziecka ma pierwszy posiłek, świetne pomysły na śniadanie zaczną same pojawiać się w głowie. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.
Zestaw obowiązkowy
Dobrze zbilansowana śniadaniowa dieta powinna zawierać parę obowiązkowych składników. Pamiętaj o jajkach, wędlinach, serach, przetworach mlecznych i oczywiście samym mleku. Jak z nich stworzyć pyszne śniadanie dla dziecka?
Pomysł nr 1 – Bajeczny twarożek
Z twarożku przygotuj małe kulki udekorowane dużymi „uszami” z rzodkiewek, a całość ułóż na „trawie” ze szczypiorku. Wymyśl do tego ciekawą historyjkę, którą opowiesz malcowi przy stole. Zasłuchane dziecko nawet się nie spostrzeże, jak wszystko zje!
Pomysł nr 2 – Zdrowe ciasteczka
Wersja „na słodko”, ale nie mniej pożywna. Pomysł na śniadanie w formie ciastek podsunęła nam znana mama Monika Mrozowska (cały przepis można znaleźć na stronie: http://supermamy.limango.pl/mamo-dawaj-dobry-przyklad/). Takie ciastka to świetny pomysł na zdrowe przekąski dla dzieci w czasie przerw szkolnych.
Bananowy song
Warto także zadbać o to, co nasza pociecha zjada między posiłkami. Zamiast chipsów, cukierków czy hamburgerów, które przyczyniają się do powstawania próchnicy oraz otyłości, możemy zaproponować smaczną alternatywę na zdrowe przekąski dla dzieci.
Jogurtowy deser z musem truskawkowym zrobisz bardzo szybko i bez większego wysiłku. Zmiksuj truskawki, wymieszaj z maślanką i jogurtem, a na koniec dodaj uprażone płatki owsiane. Wszystko ułoż warstwowo w kubku lub salaterce… a potem tylko patrz, jak Twoja pociecha zdrowo się zajada.
A co zrobić, gdy nasze dziecko jest klasycznym „niejadkiem”? Możesz na przykład podawać mu potrawy z fantazyjną dekoracją. Kanapka już nie jest taka nieciekawa, gdy staje się miłym zwierzątkiem lub przedstawia pasjonującą historię. Spróbuj – a oprócz najedzonego i zdrowego malucha zyskasz kulinarne zdolności artystyczne!
Autor:
Blog parentingowy Supermamy.limango.pl
Nadesłał:
Limango_pl
|