Jaką masz cukrzycę?


Jaką masz cukrzycę?
2014-10-28
Pragnienie, senność, utrata wagi, zmiany skórne, takie objawy mogą wskazywać na to, że chorujesz na cukrzycę. Jak rozpoznać poszczególne objawy? ? Co należy zrobić w przypadku wykrycia choroby oraz jak ją leczyć?

Cukrzyca to choroba na którą możemy zachorować w każdym wieku, zauważają twórcy aplikacji dla diabetyków Diabetee, jednak nie dzieje się to w sposób nagły, lecz stopniowo. Do jej najczęstszych  objawów możemy zaliczyć m.in: duże pragnienie, częste oddawanie moczu, utratę wagi, osłabienie, senność, problemy z widzeniem, zmiany skórne. Jeżeli zauważyłeś, któryś z tych symptomów, nie można bagatelizować problemu, tylko należy udać się do lekarza na zbadanie poziomu cukru we krwi.

Istnieją trzy główne rodzaje cukrzycy: typu 1, typu 2 oraz cukrzyca ciężarnych. Jak rozróżnić objawy i wiedzieć na który typ chorujemy?

Cukrzyca typu 1

Ten typ cukrzycy rozwija się najczęściej u ludzi młodych. Organizm nie posiada wystarczającej ilości insuliny, ponieważ uszkodzeniu mogły ulec komórki beta trzustki . Leczenie tego rodzaju cukrzycy sprowadza się do iniekcji insuliny, dokonywania zdrowych wyborów żywieniowych, aktywności fizycznej, jak też kontrolowaniu poziomu cholesterolu. 

Cukrzyca typu 2

Najczęściej chorują na nią dorośli oraz osoby starsze. Bardziej narażone na ten typ cukrzycy są osoby z nadwagą oraz nadciśnieniem tętniczym. Jej przebieg polega na niedoborze insuliny w organizmie.  Leczenie we wstępnej fazie najczęściej odbywa się poprzez podawanie doustnie odpowiednich leków przeciwcukrzycowych. Koniecznym może okazać się zwiększenie wysiłku fizycznego oraz odpowiednie odżywianie zawierające produkty o niskim indeksie glikemicznym. Z czasem postępowania choroby potrzebne mogą być  iniekcje insuliny. Wszystko odbywa się jednak w ścisłym kontakcie z lekarzem.

Cukrzyca ciężarnych

Jak sama nazwa wskazuje, występuje u kobiet w ciąży. Bardzo ważne jest, aby jej wykrycie nastąpiło jak najwcześniej. Cukrzyca ciężarnych pojawia się w momencie, gdy organizm nie radzi sobie z metabolizmem węglowodanów. Po konsultacji z lekarzem i zbadaniu poziomu glukozy we krwi zostanie zastosowany odpowiedni program leczenia. Najczęściej sprowadza się on do odpowiedniej diety oraz - jeżeli okaże się to konieczne – do podawania insuliny.

Cukrzyca nie taka straszna…

Pamiętajmy, że z biegiem czasu cukrzyca, może prowadzić do szeregu poważnych problemów, zaczynając od np. naczyń krwionośnych, a na chorobach serca kończąc. Mimo tego z cukrzycą da się żyć, trzeba tylko, jak podkreślają pacjenci, trochę ją polubić i odpowiednio monitorować chorobę. Mogą w tym pomóc nowe technologie. Jedną z nich jest mobilna aplikacja dla diabetyków Diabetee, która pomaga m.in. prowadzić dziennik choroby oraz otrzymywać informacje dotyczące diety.

******************

Diabetee to aplikacja na urządzenia mobilne i smartfony, przeznaczona dla osób chorujących na cukrzycę. Aplikacja poprzez swoją funkcjonalność oraz zawartość merytoryczną jest narzędziem ułatwiającym życie z cukrzycą. Teraz promocyjna cena diabetee w wersji premium. Cena promocyjna dostępna po wpisaniu kodu 2020-3030. Aplikację pobierzesz ze strony: http://diabetee.pl/pobierz. Promocja trwa do 30.12.2014.

Nadesłał:

dotpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl