Jakie studia elektrotechniczne wybrać?
Wybór drogi kształcenia odgrywa bardzo dużą rolę w życiu każdego człowieka. Od tego jakie szkoły uda się nam ukończyć zależeć będzie to jak potoczy się nasza kariera zawodowa. Naturalnie wykształcenie to nie wszystko - nie trzeba kończyć szkół, aby mieć wiedzę i doświadczenie. Obecnie mamy jednak do czynienia z przepełnionym rynkiem pracy, co oznacza, że znalezienie pracy jest bardzo ciężkie. Nawet osoby z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć trudności, aby znaleźć wymarzona dla siebie pracę. Pracodawca w czasie rozpatrywania aplikacji pracowniczych będzie patrzyła przede wszystkim na CV. Do ścisłej rywalizacji o posadę wybierze tylko kilku najlepszych kandydatów. Z tego właśnie względu tak ważne jest, aby na piśmie nasza aplikacja pracownicza prezentowała się dobrze.
Studia wyższe - co wybrać?
Ukończenie szkoły wyższej jest dobrą okazją do tego, aby nauczyć się zawodu w praktyce. Osoby, które ukończyły liceum ogólnokształcące tak naprawdę nie mają żadnego zawodu, czyli nie są przygotowani do pełnienia jakichkolwiek funkcji. Dlatego też takie osoby zazwyczaj przyjmowane są wyłącznie do pracy na stanowiska, które nie wymagają żadnych kwalifikacji. Co prawda taka praca pozwala na zarabianie pieniędzy i utrzymanie rodziny, ale zwykle perspektywy są mocno ograniczone. Jeżeli jednak wybierzemy swoją ścieżkę edukacji już na samym początku to będziemy mogli rozwinąć się w ściśle określonym kierunku. Same studia niczego nas nie nauczą, ale dadzą pewne środki i narzędzia do tego, aby zdobyć wiedzę praktyczną z danego zakresu. Bardzo opłacalne są kierunki inżynieryjne np. elektrotechnika.
Studia elektrotechniczne - czym się kierować w czasie wyboru
Wybór uczelni wyższej nigdy nie jest sprawą prostą. Przede wszystkim warto jest się kierować rankingami, które każdego roku pojawiają się w pismach branżowych czy też na wielu stronach internetowych, podkreśla Velcom, dystrybutor elementów elektronicznych .Dzięki temu będziemy wiedzieli, które szkoły są liczące w kraju oraz na świecie. Nie zapominajmy jednak o tym, że równie ważne będzie też, abyśmy mieli blisko na uczelnie. Jeżeli będziemy mogli studiować mieszkając jednocześnie w domu rodzinnym to możliwe będzie znaczne ograniczenie kosztów własnych. Jeżeli będziemy musieli przenieść się do akademika to koszty wzrosną. Dobrze jest też sprawdzić z jakimi zakładami współpracuje uczelnia - najlepsi studenci często dostają oferty pracy jeszcze przed ukończeniem uczelni na kierunkach elektrotechnicznych. Jest to świetny start kariery, która może nabrać bardzo szybkiego tempa już po obronie pracy dyplomowej.
Nadesłał:
JustynaZ
|