Już dziś rusza sprzedaż wirtualnych ziem w grze „Shelter of Exiles”


Już dziś rusza sprzedaż wirtualnych ziem w grze „Shelter of Exiles”
2022-11-30
Całkowita wartość emisji wynosi 1,5 miliona dolarów

Shelter of Exiles" to gra typu blockchain stworzona przez Pixel Trapps - spółkę zależną Forestlight Games - warszawskiego producenta i wydawcy gier na PC i konsole z grupy PlayWay. Już dziś startuje sprzedaż udziałów w tytule w formie wirtualnych ziem. Transakcji można dokonać za pośrednictwem portfela Metaverse - metapro.

Shelter of Exiles" to wciągająca przygoda 2D przeznaczona na aplikacje mobilne oraz komputery, w której użytkownicy wcielą się w rolę wygnańca poszukującego swojego miejsca na Ziemi. Tytuł pozwala na inwestowanie oraz pozyskiwanie realnego zarobku.

- Nasza gra jest rewolucją na tzw. rynku play-to-earn, gdzie gracze zdobywają przedmioty oraz tokeny, które następnie mogą sprzedawać. W „Shelter of Exiles" będą oni odkrywać nowe lokacje, walczyć z przeciwnikami oraz zbierać materiały pozwalające im na ulepszanie swoich landów, czyli fragmentów ziem. W tytule każdy przedmiot znajdujący się, w posiadaniu użytkowników, będzie mieć swoją prawdziwą wartość - mówi Dariusz Kowalski - dyrektor operacyjny Forestlight Games oraz prezes Pixel Trapps.

Już dziś rusza sprzedaż landów w grze. Całkowita wartość emisji to 1,5 miliona dolarów. „Shelter of Exiles" umożliwia czerpanie korzyści z posiadania wirtualnych ziem, dzięki czemu inwestorzy wcześniej niezwiązani z rynkiem gier, mogą zainwestować swój kapitał. Twórcy gry zapewniają, że po premierze tytułu - każdy inwestor otrzyma procent od wynajmu ziem dla graczy. Ze względu na ograniczoną ilość ziem w tytule, nie każdy będzie mógł posiadać swój wirtualny kawałek na własność.

- Postanowiliśmy użyć mechaniki znanej z battle passów, dzięki której gracz za bardzo niską, miesięczną opłatą może otrzymać dostęp do ziem wykupionych przez możnowładców. Zysk dla inwestorów jest tym większy, im więcej osób wynajmuje ziemię w świecie „Shelter of Exiles" - tłumaczy Dariusz Kowalski - dyrektor operacyjny Forestlight Games oraz prezes Pixel Trapps. -Wynajem ziem będzie jednak opcjonalny i nie jest wymagany do kontynuowania przygody, a ewentualną poniesioną opłatę abonamentową gracz będzie w stanie odzyskać podczas aktywności w grze - dodaje Dariusz Kowalski.

Battle Pass to popularna mechanika pozwalająca zdobywać nagrody za postępy w grze. W „Shelter of Exiles" landy są również podzielne na trzy tiery (Patreon-Founder-Investor), które odzwierciedlają ich wartość na rynku. Im wyższy tier landu, tym większy procent otrzymuje inwestor, a sama ziemia w grze jest bardziej obfita w cenne przedmioty. Landy różnią się również ceną i pakietem benefitów, który został specjalnie przygotowany przez deweloperów, aby nagrodzić zaangażowanie i zaufanie graczy. Więcej na ten temat można przeczytać na oficjalnej stronie twórców.

Obsługę transakcji związanych ze sprzedażą NFT, studio Pixel Trapps powierzyło Metapro. Jest to zdecentralizowana baza danych typu open-source służąca do przechowywania aktywów Metaverse oraz danych gier skoordynowanych z NFT, gdzie inteligentne kontrakty (smart contracts) są walidatorami protokołu, a masters-nods są używane do zapisywania danych.

Pixel Trapps aktualnie pracuje również nad tytułem „Farmer Olympics", który skupi się na farmerskich mini - grach i zakładach między graczami. 

Nadesłał:

Redakcja News

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl