Kaspersky Lab uzyskał patent dla technologii Kaspersky Private Security Network
Specjalistyczna, oparta na chmurze usługa bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab — łącznie ze stojącą za nią technologią i modelem — uzyskała patent w Stanach Zjednoczonych.
Technologia leżąca u podstaw Kaspersky Private Security Network umożliwia firmom, które podlegają specjalnym wymogom regulacyjnym oraz rygorystycznym politykom przesyłania danych, korzystanie ze skutecznego i natychmiastowego wykrywania zagrożeń w oparciu o chmurę bez uszczerbku dla standardów korporacyjnych.
Aby móc skutecznie walczyć z coraz liczniejszymi i coraz bardziej różnorodnymi współczesnymi cyberzagrożeniami, rozwiązania bezpieczeństwa muszą prowadzić ciągłą wymianę danych z chmurą: dzięki temu mogą szybciej i dokładniej analizować nowe odmiany szkodliwych programów i stron internetowych.
Globalna, oparta na chmurze platforma analizy zagrożeń, Kaspersky Security Network, przetwarza zdepersonalizowane metadane dobrowolnie przekazywane przez miliony użytkowników produktów firmy Kaspersky Lab, umożliwiając błyskawiczne wykrywanie i reagowanie na nowe zagrożenia. W ramach podejścia wykorzystującego uczenie maszynowe oraz w połączeniu z innymi komponentami ochrony, technologie bezpieczeństwa Kaspersky Lab zapewniają najwyższe w branży współczynniki wykrywania oraz najniższe współczynniki fałszywych trafień, co potwierdzają wyniki niezależnych testów.
Jednak rozproszona infrastruktura chmury, zbudowana na serwerach rozlokowanych strategicznie w różnych państwach, może nie spełniać wymogów niektórych organizacji. Firmy z sektora opieki zdrowotnej, instytucje finansowe, agencje rządowe oraz inne przedsiębiorstwa, które mają do czynienia z poufnymi danymi i muszą ściśle spełniać wymogi zgodności z przepisami, mogą nie zezwalać na wysyłanie jakichkolwiek informacji poza swoją sieć korporacyjną.
Opatentowana technologia firmy Kaspersky Lab oferuje takim firmom rozwiązanie, które pozwala korzystać z chmury Kaspersky Lab, a jednocześnie w pełni stosować się do polityk i wymogów. Kaspersky Private Security Network, prywatna chmura z lokalną kopią Kaspersky Security Network, może zostać zbudowana na serwerach klientów w obrębie ich infrastruktury korporacyjnej. Ten unikatowy system zapewnia regularną jednostronną synchronizację z Kaspersky Security Network: zdepersonalizowane dane dotyczące zagrożeń, które umożliwiają skuteczne wykrywanie, nieustannie wspomagają ochronę klienta, jednak żadne informacje nie są wysyłane na zewnątrz.
Ze względu na rolę, jaką pełni przetwarzanie w chmurze oraz dane big data w szybkim i dokładnym wykrywaniu, usługi takie jak Kaspersky Security Network są niezbędne dla cyberbezpieczeństwa. Jednakże klienci podlegający surowym regulacjom i politykom przesyłania danych są zmuszeni wyłączyć tego rodzaju usługi w chmurze, a tym samym odciąć istotną warstwę ochrony. Z przyjemnością przedstawiamy rozwiązanie, które pozwala naszym klientom zabezpieczyć się bez konieczności dokonywania wyboru pomiędzy cyberochroną a zgodnością z przepisami — powiedział Anton Lapuszkin, szef działu rozwoju technologii chmurowych w Kaspersky Lab oraz jeden z autorów opatentowanej technologii.
Technologia Kaspersky Private Security Network jest dostępna na całym świecie w ramach oferty Kaspersky Lab obejmującej cyberochronę nowej generacji przeznaczoną dla korporacji. Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/private-security-network.
Kaspersky Lab posiada obecnie ponad 580 patentów zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Unii Europejskiej oraz Chinach. Szczegółowe informacje na temat omawianego patentu nr US009667657 znajdują się na stronie http://pdfpiw.uspto.gov/.piw?PageNum=0&docid=09667657.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.