Kiedy stosować kreatynę
Kreatyna jest jednym z najbardziej znanych suplementów diety, którą regularnie przyjmują sportowcy na całym świecie. Fosfokreatyna, jaka zawarta jest w owym suplemencie diety dostarcza nam sporej ilości energii już w początkowej fazie treningu fizycznego.
Można wiec stwierdzić, że już w pierwszych piętnastu sekundach widzimy jej pozytywny wpływ na nasz organizm. Przydaje, więc się nam bardzo zwłaszcza wtedy, kiedy intensywnie ćwiczymy a także wówczas, kiedy nasz trening jest trudny pod względem siłowym. Przydaje, więc się nam wówczas, kiedy trenujemy podnoszenie ciężarów, sporty walki czy też biegamy na długich odcinkach. Na pewno przydaje się, więc przede wszystkim w sporcie, jakim jest kulturystyka.
W jakiej formie stosować kreatynę?
Najczęściej kreatyna jest podawana w naszej diecie, jako monohydrat, czyli połączenie kreatyny z wodą. Dodatkowo na rynku preparat ten jest dostępny także pod postacią fosforanu kreatyny. Dzięki temu, że w kreatynie zawarty jest fosforan jej działanie jest o wiele mocniejsze, aniżeli działanie samej czystej kreatyny. Tym samym w jeszcze większym stopniu wpływa ona na nasze mięśnie. Dodatkowo zawarty w kreatynie fosforan sprawia, że nasze ciało się regeneruje, dlatego też w większym stopniu możemy pozwolić sobie nawet na bardzo intensywne wysiłki fizyczne i treningi i bardzo szybko odzyskamy utraconą energię.
Jak dawkować kreatynę?
Istnieje wiele różnych metod podawania kreatyny, lecz najnowsze badania dowodzą, że najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem podawania kreatyny jest loading metod, która to znana jest, jako metoda ładowania kreatyny. Metoda ta polega przede wszystkim na przyjmowaniu 0, 30 grama na kilogram masy ciała. Dzięki tej metodzie możemy doprowadzić do nasycenia się mięśni kreatyną a w następnej kolejności przyjmować jedynie dawki podtrzymujące. Metoda ta znakomicie wpływa na nasze mięśnie, na ich rozrost oraz siłę.
Zapraszamy także do lektury wpisu na blogu http://fitness-inspiracje.pl/kreatyna-w-kilku-slowach/