Kiedy w domu pojawia się dziecko


Kiedy w domu pojawia się dziecko
2018-01-24
Pierwsze chwile w domu z noworodkiem, to przede wszystkim mnóstwo emocji, radość przeplatana z obawą o zdrowie i bezpieczeństwo maleństwa.
Młodzi rodzice robią wszystko, by zapewnić swojemu dziecku przytulny i komfortowy dom, a pomagają im w tym, różnego rodzaju akcesoria dla dzieci.
 
W jakie akcesoria dla dzieci warto zainwestować na początku?
 
Kokon do spania i otulacz bambusowy to elementy, które pomogą maluszkowi spokojnie spać. Niemowlaki do trzeciego miesiąca życia, śpią bardzo niespokojnie i często wybudzają je, tak zwane odruchy moro. Aby zapobiec wybudzeniom, warto otulić dziecko ciasno do spania, oczywiście omijając buźkę dziecka. Mogą do tego posłużyć specjalne otulacze bambusowe, rożki lub zwykła pieluszka, czy kocyk bambusowy. Ponadto układając dziecko w kokonie, lub na przykład koszu mojżesza, zapewnimy mu przytulne środowisko, imitujące bezpieczny brzuch mamy.
 
Aby karmienie było przyjemne
 
Bez względu na to, czy młoda mama karmi piersią czy butelką, ma możliwość zaopatrzyć się, w akcesoria ułatwiające karmienie. Dla mam karmiących piersią, dużą pomocą może okazać się laktator, ręczny lub elektryczny, zbawienny przy nawale pokarmu, lub wtedy, gdy mama potrzebuje wyjść z domu bez dziecka. Laktator pomoże zgromadzić niezbędną ilość pokarmu. Mamom karmiącym mlekiem modyfikowanym, z pomocą przyjdzie podgrzewacz do butelek, który zapewni stałą temperaturę wody, gotowej do przyrządzenia mieszanki. Jest to urządzenie cenione szczególnie w nocy, kiedy szybko można przygotować posiłek dla głodnego maluszka.
 
A co do pokoju? 
 
Pokoik dziecięcy, to miejsce, które niektórzy rodzice aranżują na długo przed tym, jak dziecko pojawi się na świecie. Kolory ścian, zasłony, mebelki, zabawki. Chcąc urządzić maluszkowi tematyczny kącik, można pokusić się o oryginalne dodatki. Namiot Tipi, Łapacze Snów, pościel z podobiznami małych indiańskich zwierzątek i klimatyczne wnętrze dla malucha gotowe. 
 
Aby maluch od pierwszych chwil, miał zapewnione bezpieczne miejsce do leżenia, później pełzania, czy siedzenia, warto zaopatrzyć się w specjalną matę lub koc. Koc Piknikowy, mata do zabawy posłuży na długo, w ciepłe dni będzie można go zabrać od parku, czy na plażę, natomiast w domu, posłuży jako ciepły podkład pod pupę i pozwoli na spokojną, wesołą zabawę dziecka. 
 
Akcesoria dla dzieci to bardzo ważny element wyprawki oraz codziennego funkcjonowania z małym dzieckiem . Warto zainwestować w dobre jakościowo akcesoria dla dzieci, które będą zarówno bezpieczne jak i funkcjonalne.
 
Sklep interneowy Makaszka oferuje duży wybór otulaczy bambusowych, pościeli oraz kocyków dla niemowlaków, przedszkolaków oraz większych dzeci: https://www.makaszka.pl


Nadesłał:

Artykuły Minky i Velvet dla Dzieci - Makaszka
http://www.makaszka.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl